Slovenský športový megaprojekt za 250 miliónov má záhadného investora

  • Výstavba sa má rozdeliť na tri etapy
  • V tej prvej chcú postaviť približne deväť ihrísk
Vizualizácia projektu
Vizualizácia projektu REPROFOTO: Sport Park International
  • Výstavba sa má rozdeliť na tri etapy
  • V tej prvej chcú postaviť približne deväť ihrísk

Portál Šport informoval, že v Galante by mala vyrásť 250-miliónový rozsiahly športový areál Sport Park International, ktorý má v pláne realizovať súkromný investor. 

Výstavba sa má rozdeliť na tri etapy. V tej prvej chcú postaviť približne deväť ihrísk ako zázemie pre futbalovú akadémiu športovcov od detí po dospelých. Rovnako majú záujem poskytnúť tento areál pre Majstrovstvá Európy vo futbale do 21 rokov, a to už o dva roky.

V druhej etape výstavby sa vytvoria podmienky pre vodné športy, kde bude aj 50-metrový oplympijský bazén. V tretej etape, teda približne v roku 2027, by mal vyrásť krytý lyžiarsky svah a dráhy na biatlon.

„My tento zámer vnímame ako výraznú investíciu pre mesto. Športový areál vyrastie na súkromnom pozemku, pre Galantu bude mať prínos z hľadiska nebývalého rozmachu športových príležitostí pre obyvateľov, ale aj cestovného ruchu a služieb preň, ak sa na ňom budú konať podujatia rôzneho druhu,” povedal pre Šport. Aktuality primátor Galanty, Peter Kolek.

Podľa portálu Dromedar bude mať lyžiarsky svah dĺžku 750 metrov a priemernú šírku 120 metrov. Na vrchol vyvezie lyžiarov štvormiestna sedačková lanovka. Súčasťou tejto stanice bude aj reštaurácia s panoramatickým výhľadom na kompletný areál Sport Parku International

Ešte v decembri padlo rozhodnutie, že z finálneho projektu by mohli vypustiť nejaké veci, napríklad aj golfové ihrisko, uviedol to v tom čase primátor Galanty Peter Kolek.

Tichí akcionári

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: Aktuality, Dromedar, Sport Aktuality

Najnovšie videá

Trendové videá