Slovenský športový megaprojekt za 250 miliónov má záhadného investora

  • Výstavba sa má rozdeliť na tri etapy
  • V tej prvej chcú postaviť približne deväť ihrísk
Vizualizácia projektu
Vizualizácia projektu REPROFOTO: Sport Park International
  • Výstavba sa má rozdeliť na tri etapy
  • V tej prvej chcú postaviť približne deväť ihrísk

Galanta podľa Aktualít tento projekt víta s otvorenou náručou. Sport Park International má vyrásť na pozemkoch bývalého štátneho funkcionára Adriána Iványiho. No za oficiálneho vlastníka firmy sa, podľa Aktualít, pokladá len 22-ročná podnikateľka.

Sofia Švidráková je aj v registri právnických osôb jedinou konečnou užívateľkou výhod pri projekte Sport Park International. Keď Aktuality zisťovali podrobnosti, telefón zdvihol vo firme Sport Park International, a. s. (SPI), ktorá stojí za projektom, jej otec.

Otec vraj nechcel dcérin podiel vo firme konkretizovať a portálu ani nešpecifikoval, o akých podnikateľov, ktorí budú zastrešovať financovanie, pôjde. Povedal však, že sú z EÚ, no nie zo Slovenska.

Podnikateľov, akcionárov investora nepozná ani samotný primátor Galanty.

Kolek pre Aktuality povedal, že projekt určite podporí, ak bude prebiehať všetko v súlade s pravidlami. V prípade, že tam nastanú akékoľvek podozrenia, bude postupovať tvrdo. 

Projekt mal podporiť aj Slovenský futbalový zväz, a to práve z dôvodu majstrovstiev Európy do 21 rokov v roku 2025, ktoré by mali byť na Slovensku.

Ondrej Matej z Inštitútu pre dopravu a hospodárstvo pre Aktuality povedal, že o projekte počuje vôbec prvýkrát, „ale majstrovstvá považujem za irelevantné pri takejto investícii“.

„Máme štadióny v Bratislave, Trnave, Dunajskej Strede, Košiciach, začína sa budovať Prešov, všetko na úrovni UEFA 3-4, ďalší na majstrovstvá nie je potrebný a v prípade, že by na to malo ísť čo i len euro štátnych alebo eurofondových peňazí, tak to považujem za ich vyhadzovanie,“ povedal pre portál Ondrej Matej.

Zdroje: Aktuality, Dromedar, Sport Aktuality

Najnovšie videá

Trendové videá