Slovenský startup Slido má svetové rozmery, zaujal aj tím Game of Thrones

  • Ak si na konferenciách „varený, pečený,“ určite si už zaregistroval Slido. Tento nástroj ponúka publiku možnosť pýtať sa otázky, či vyjadrovať vlastný názor, a to v reálnom čase.
sli
facebook.com/slido
  • Ak si na konferenciách „varený, pečený,“ určite si už zaregistroval Slido. Tento nástroj ponúka publiku možnosť pýtať sa otázky, či vyjadrovať vlastný názor, a to v reálnom čase.

Medzi zákazníkov tohto slovenského startupu patria aj veľkí hráči, akoSpotify, Harvard University, Dell, Netflix, Booking, Adobe alebo Lufhansa. Minulý rok získali 1,3 milióna eur, čo znamená medziročný nárast o 300 percent. Do dnešného dňa dokázali premeniť viac ako 60-tisíc (reálnych) udalostí vo viac ako 130 krajinách sveta.

„Chceme budovať stabilnú firmu zo Slovenska, rozvíjať kvalitný produkt a hlavne pomáhať meniť spôsob, akým sa ľudia vzdelávajú,“ povedal pre TyInternety František Krivda, jeden zo zakladateľov, ktorý má na starosti dizajn a rast.

Nápad vytvoriť Slido vznikol v hlave co-foundera Petra Komorníka. Ten potreboval spôsob, ako robiť svoje prednášky na vysokej škole efektívnejšie. Preto vymyslel nástroj, ktorý umožňoval dávať spätnú väzbu prezentujúcim. Následne sa z toho vyformoval nástroj pre oblasť event technology.

V úplných začiatkoch malo Slido angel investorov a early-stage investíciu od Antona Zajaca z Esetu. Momentálne sa im darí rásť vďaka ich revenues. Slido pritom tvorí tím 80 ľudí, z toho asi tretina je v zahraničí.

Slido je dnes jedným z mála slovenských startupov, ktorý môže ísť ostatným príkladom. Čo je však tou najdôležitejšou vlastnosťou, vďaka ktorej sa to tomuto start-upu so slovenskými koreňmi podarilo preraziť doma aj vo svete?

„Už od začiatku sme boli veľmi silne orientovaní na zákazníka. To ovplyvňovalo všetko, cez náš produkt po customer support. Startupy by mali vo svojom plánovaní počítať s tým, že klientom musia venovať veľa času a naučiť sa to vnímať ako dlhodobú investíciu. Je jedno či to je platiaci klient, snažíme sa pomôcť každému, chceme aby Slido pomohlo spraviť ich biznis alebo ich klientov úspešnejšími,“ vyjadril sa František Krivda v rozhovore pre Startitup.

Najnovšie sa Slido objavilo aj na podujatí South by Southwest® (SXSW®) v Texase. V panelovej diskusii sa tu stretli scenáristi David Benioff a Dan Weis, ako aj herečky Sophie Turnerová, predstaviteľka Sansy, či Maisie Williamsová, ktorá stelesňuje Aryu.

Tvorcovia seriálu Game of Thrones tu diskutovali aj o 8. sérií, ani tu však nesmeli chýbať otázky od divákov. Tí ich kládli práve vďaka slovenskej aplikácií Slido. Úžasné! :)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK