Slovenský startup eyerim získal miliónovú investíciu! S dizajnovou optikou prerazil najmä v Škandinávii

  • Slovenský e-shop s dizajnovou optikou získal od 3TS Capital Partners 1,575 milióna eur.
  • Slovenský e-shop s dizajnovou optikou získal od 3TS Capital Partners 1,575 milióna eur.

Slovenský startup eyerim patrí medzi tie úspešnejšie projekty, ktoré u nás vznikli. Stoja za ním Martin Zahuranec a Yassaman Omidbakhsh, ktorí v roku 2015 tento e-shop s dizajnérskou optikou založili. Odvtedy sa významne rozrástli a najnovšie získali investíciu v hodnote 1,575 milióna eur od venture fondu 3TS Capital Partners, za ktorým stojí najmä investičný fond amerického Cisco.

„Zameriavame sa predovšetkým na rýchlo rastúce európske spoločnosti a v e-commerce sektore je iba veľmi málo spoločností, ktoré majú taký ťah na bránku a manažérsku víziu, ako eyerim,“ povedal pre Forbes investičný riaditeľ skupiny 3TS Elbruz Yilmaz.

Foto: The Spot

Nový kapitál eyerimu pomôže naplniť globálne ambície. Už dnes pôsobia v 16 krajinách a najväčší úspech majú najmä v Škandinávii. Najbližšie plánujú rozšírenie do Slovinska, Chorvátska a Bulharska. Veľmi ich lákajú aj arabské krajiny ako UAE, Kuvajt, Irán a Turecko.

Foto: FB/Eyerim

Okrem rozširovania na nové trhy by ale chceli rozšíriť aj jadro toho, čo robia, a z e-shopu spraviť technologickú firmu.

„Práve budujeme aplikáciu, cez ktorú si u nás budete môcť objednať šošovky na mieru hneď po návšteve očného lekára,“ povedal Martin Zahuranec pre Forbes.

Taktiež pripravujú aj vlastnú dizajnovú kolekciu, či funkciu virtual try-on, ktorá dokáže nasnímať zákazníkovu tvár a pomôcť tak pri výbere čo najvhodnejších okuliarov.

Foto: FB/Eyerim

K novej investícii eyerimu samozrejme gratulujeme. Od svojho vzniku rastú priam raketovou rýchlosťou (mesačne je to 15-20%) a s pripravovanými novinkami sa nečudujeme, že v nich 3TS zbadal potenciál. Investíciu od venture fondu získali už pred dvoma rokmi, kedy do nich Neulogy Ventures vložilo 200-tisíc eur. Držíme palce pri ďalšom vývoji!

Náš rozhovor s Martinom Zahurancom si môžeš prečítať TU.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech