Slovenský startup, ktorý je hitom v USA, pomôže našim podnikateľom. Vďaka nemu ušetria tisícky eur

  • Slovenskí podnikatelia dnes majú menej zákazníkov, zatvorené prevádzky či znížený cash flow
  • Startup miniFAKTÚRA sa preto na 3 mesiace rozhodol zadarmo sprístupniť svoje prémiové služby
  • Faktúry v online priestore sľubuje vyriešiť do niekoľkých sekúnd
minifak
  • Slovenskí podnikatelia dnes majú menej zákazníkov, zatvorené prevádzky či znížený cash flow
  • Startup miniFAKTÚRA sa preto na 3 mesiace rozhodol zadarmo sprístupniť svoje prémiové služby
  • Faktúry v online priestore sľubuje vyriešiť do niekoľkých sekúnd

Slovenskí podnikatelia sú práve veľmi ťažko skúšaní pandémiou koronavírusu. Práve v tých najhoršich obdobiach sa však v ľuďoch prejavuje to najlepšie. Ľudia spievajú z balkónov, tlieskajú hrdinom v prvej línii alebo sa skladajú na lekárske prístroje či rúška.

Čoraz viac firiem sa tiež rozhodlo pomáhať malým a stredným podnikateľom, ktorí dnes musia čeliť bezprecedentným výzvam. Ich finančné schopnosti ťažko skúšajú zatvorené prevádzky, znížený počet zákazníkov či obrovský pokles tržieb.

Ruku k dielu sa rozhodla priložiť aj slovenská miniFAKTÚRA, ktorá ponúka rýchle vystavovanie faktúr cez internet, vrátane mobilu či tabletu. Softvér je zameraný predovšetkým na rýchlosť a skvelý podnikateľský prehľad, čo už ocenili viaceré svetové trhy.

Zakladateľ Erik Hudák už s miniFAKTÚROU prerazil aj v USA, kde je známa ako Billdu. Úspešný slovenský statup je dnes už vo viac než 35 krajinách a získal aj významné investície, pričom konkuruje najväčším fin-tech hráčom vo svojej kategórii. Obrat Billdu sa za obdobie posledných 12 mesiacoch pohybuje približne na úrovni 2 miliónov USD.

V ťažkých časoch však nezabudli na Slovensko, kde to celé vzniklo. Riadiť biznis počas ťažkých časov koronavírusu a v náročných podmienkach nie je pre Slovákov vôbec jednoduché, preto podnikatelia určite ocenia každú pomoc, ktorú môžu získať.

MiniFAKTÚRA sa preto rozhodla sprístupniť svoj prémiový balík so všetkými funkcionalitami úplne zadarmo počas trvania pandémie.

Podľa vyjadrenia Erika Hudáka z miniFAKTÚRY cítia, že môžu pomôcť: „V týchto ťažkých časoch, kedy musíme znížiť osobný kontakt na minimum, je extrémne dôležité adaptovať sa, a ak je to možné, tak úplne pretransformovať spôsob, akým podnikáme, prostredníctvom online nástrojov.

MiniFAKTÚRA je stavaná na to, aby v krízovom režime zastrešila potreby akéhokoľvek biznisu online a zároveň zabezpečila čo najrýchlejší cash flow.

Práve cash flow je dnes pri podnikateľov tou najvyššou prioritou. V dobe, kedy nikto nevie, čo bude zajtra a či ten ďalší týždeň nebude ešte horší, si nikto nemôže dovoliť čakať na nezaplatené faktúry alebo vydržať, kým ich vystaví preťažená účtovníčka.

Aj to je dôvod, prečo je teraz prémiový balík k dispozícii úplne zadarmo. Registrovať sa dokážeš za jedným klikom a faktúry máš vystavené do minúty. Rýchlo zaplatené faktúry či prehľadné spravovanie platieb môže podnikateľom ušetriť aj tisícky eur.

MiniFAKTÚRA ponúka všetky moderné služby ako rýchle platby, PayPal, QR kódy či platby cez kreditné karty. Prispôsobená je aj na smartfóny, pričom sa vďaka 30 000 používateľom chváli hodnotením až 4,8/5. V pláne sú dokonca aj vouchery, ktoré budú môcť podnikatelia posielať klientom.

Nesmieme zabudnúť ani na ekológiu. Aj napriek pandémii stále treba myslieť na životné prostredie, pričom papierové faktúry sú dnes už archaizmom a vecou minulosti. A pokiaľ je online altenatíva rýchlejšia, spoľahlivejšia, ekologickejšia a prináša rýchlejší cash-flow, neexistuje dôvod ju nepoužívať.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK