Slovenský startup, ktorý pomáha ľuďom pri návšteve zoo, poznajú už v Nemecku či Poľsku

  • Slovenský startup Navizoo ponúka interaktívne mapy pre návštevníkov zoo
  • Tento rok prichádza s kvízom, rozšírením máp a puzzle
  • Okrem navigácie ťa naučí aj nové fakty o zvieratách
Unsplash/Navizoo
  • Slovenský startup Navizoo ponúka interaktívne mapy pre návštevníkov zoo
  • Tento rok prichádza s kvízom, rozšírením máp a puzzle
  • Okrem navigácie ťa naučí aj nové fakty o zvieratách

Ak aj ty patríš medzi milovníkov zvierat, ktorí radi navštevujú zoologickú záhradu, určite si sa už stretol s neprehľadnými a často zložitými areálmi zoologických záhrad. Sú to komplexné parky obsahujúce rôzne zákruty, vyvýšenia či križovatky, v ktorých zorientovať sa môže byť niekedy naozaj problém. Nepomôžu ani rôzne smerovky, informačné materiály alebo mapky, ktoré by ti mali pohyb v areáli uľahčiť.

Vyriešiť sa to rozhodol Slovák Róbert Marchevka, ktorý si v roku 2016 založil svoj druhý startup  NAVIZOO. Ten má ľuďom pomôcť s navigáciou počas návštevy zoo. Ide o aplikáciu, ktorú si jednoducho stiahneš do mobilu a funguje ako mapa s GPS.

„NAVIZOO je prvá zoo navigácia, ktorá naviguje návštevníkov a pomáha im nájsť obľúbené zvieratá a všetky atrakcie ľahko a interaktívne. Našou víziou je vytvoriť vhodnú kombináciu emócií v skutočnom svete a podporou našej aplikácie vytvoriť úžasný zážitok z návštevy zoo. Okrem toho je naším cieľom podporovať zoo tak, aby mohli zvieratám vytvoriť čo najlepšie prostredie a podmienky. Každý rok chceme z našej činnosti podporovať jednotlivé zoo,“ uvádza sa na oficiálne stránke aplikácie.

Aplikácia momentálne pomáha návštevníkom zoo v Českej Republike, Maďarsku, Rakúsku, Poľsku, Nemecku, Taliansku, Holandsku a na Slovensku. Funguje na platforme Android a iOS a svoj úvodný rok zahájila v roku 2018. S novou sezónou prišiel tím aj s novými vylepšeniami appky, ktoré ju robia ešte atraktívnejšou. 

Prvou významnou funkciou sú kvízy, ktoré môžu používatelia hrať priamo počas návštevy zoo alebo aj doma. Druhou novinkou sú vylepšené interaktívne mapy zoo, ktoré sú po novom obohatené o popisky zvierat a atrakcií.

Rok 2018 nám ukázal, že navigácia bola len začiatkom, pretože používatelia majú hlavne záujem rozšíriť si svoje znalosti o zvieratách a chcú sa o nich dozvedieť čo najviac počas a po návšteve zoo. Aplikáciu pritom označili za najlepšieho pomocníka pri vzdelávaní,” komentuje dôvody, ktoré viedli k tvorbe novej funkcie, zakladateľ startupu Róbert Marchevka.

Ďalším rozšírením sú aj puzzle so stovkami obrázkov, ktoré môžu užívatelia skladať a spoznávať tak nové druhy zvierat. 

Okrem nových funkcií NAVIZOO naďalej rozširuje počet zoologických záhrad, v ktorých môžu používatelia plnohodnotne využívať všetky funkcie. „Neustále sa snažíme rozširovať počet partnerských zoo. Teší nás to nie len kvôli našim užívateľom, ale aj preto, že časť plánovaného zisku venujeme partnerským zoo na starostlivosť a adopciu zvierat,” uzatvára Marchevka.

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech