Slovenský startup NextRetreat nezastavila ani koronakríza. Veria, že sa trh onedlho vráti do normálu

  • Slovenskí startupisti Pavol Madár a Martin Studenčan založili spoločnosť NextRetreat len začiatkom roku, no ich služby sú čoraz viac populárne
  • V ich úsilí preraziť im nezabránila ani koronakríza, ktorú využívajú na vylepšenie služieb či sortimentu
nextretreat
blog.nextretreat.com
  • Slovenskí startupisti Pavol Madár a Martin Studenčan založili spoločnosť NextRetreat len začiatkom roku, no ich služby sú čoraz viac populárne
  • V ich úsilí preraziť im nezabránila ani koronakríza, ktorú využívajú na vylepšenie služieb či sortimentu

O východniaroch Pavlovi Madárovi a Martinovi Studenčanovi už bola reč pred necelým mesiacom. Títo košickí startupisti prišli s nápadom, ktorý zjednodušuje proces organizácie tímového cestovania. Ich spoločnosť NextRetreat okrem toho pomáha firmám vybrať a zarezervovať vhodnú destináciu, rovnako ako lokálne služby.

Autori tohto projektu do nápadu investovali takmer 600 000 eur. Redaktor portálu Czech Crunch vo svojom článku uviedol, že aj napriek pandémii sú zakladatelia startupu pozitívni a veria, že cestovanie má potenciál i v týchto ťažkých časoch.

Koronakríza vývoj spoločnosti nezastaví  

rozhovore pre Czech Crunch Strudenčan povedal, že trh sa skôr či neskôr určite vráti do normálu. Zakladatelia startupu v súčasnosti majú čas na vylepšenie jednotlivých segmentov, vrátane funkcionality produktov. Ich spoločnosť je totiž nováčikom, funguje iba od januára toho roku.

Rozbeh tejto spoločnosti je pozastavený koronakrízou, ktorá spôsobila, že aj mnohé iné spoločnosti a firmy museli prejsť na núdzový režim. Či už ide o home office alebo prepúšťanie zamestnancov, koronakríza poznačila ako veľké, tak i malé podniky.

nextretreat
zdroj: blog.nextretreat.com

„Pre takéto firmy bude potreba stretnúť sa raz za čas v inšpiratívnom prostredí o to väčšia,“ povedal Studenčan pre Czech Crunch. Rovnako ako Madár, aj Studenčan má za sebou jeden pokus o rozbehnutie vlastného biznisu.

Martin Studenčan je spoluzakladateľ spoločnosti STEMI, úspešného MedTech startupu, s ktorým v roku 2016 vyhral Slovak Startup Awards v kategórii Society. Bol uvedený v zozname Forbes 30 pod 30. Pavol Madár je zakladateľom a CEO v Sudolabs, jednej z popredných vývojárskych spoločností na Slovensku.

Niečo končí a niečo začína

Zaujímavé je, že NextRetreat je zostavený z predošlého tímu spoločnosti Wolfhouse, ktorá poskytovala prvý colivingový priestor pre tímy v španielskom Tenerife. „Ide o miesto, kde môžu firmy pricestovať a stráviť spoločne niekoľko dní prácou či relaxom a načerpať inšpiráciu alebo silu v novom prostredí,“ spomenul Studenčan začiatky biznispríbehu.

Na začiatky spomína s úsmevom, údajne bol o túto službu veľký záujem. Rýchlo si ale uvedomil, že firmám a spoločnostiam chce ponúkať viac pobytov a zároveň to chce robiť efektívnejšie. Vďaka tejto myšlienke vznikla spoločnosť NextRetreat.

Ešte pred založením spoločnosti si našiel spoluzakladateľa, ktorým nie je nikto iný, ako Pavol Madár. Ten bol v oblasti podnikania už skúsený. „Tým, že sme nemuseli najímať vlastný development tím, sme ušetrili veľa času a financií,“ povedal Studenčan.

nextretreat
zdroj: blog.nextretreat.com

Zakladatelia chcú rozšíriť sortiment služieb a prijať nových členov

Spoločnosť NextRetreat v súčasnosti ponúka stovky nehnuteľností v 40 destináciách. Keďže od jej založenia prešlo len sedem mesiacov, Studenčan spolu s Madárom neustále pracujú na vývoji a optimalizácií produktov.

Prvotná investícia vo výške takmer 600 000 eur zakladateľom spoločnosti pomôže k vývoju, testovaniu a optimalizácií ako produktov, tak aj celej spoločnosti. Vďaka financiám pravdepodobne tiež rozšíria svoj tím, čím získajú nových klientov a môžu expandovať do ďalších destinácií.  

Zdroje: NextRetreat, Czech Crunch

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech