Slovenský startup získal vyše polmiliónovú investíciu. Preslávili sa v USA vďaka virtuálnej realite

  • Technologický startup Cviker získal 550-tisícovú investíciu
  • Získané prostriedky použije na spustenie platformy pre zákazníkov primárne z USA
BeFunky-collage-3
itapa.sk
  • Technologický startup Cviker získal 550-tisícovú investíciu
  • Získané prostriedky použije na spustenie platformy pre zákazníkov primárne z USA

Technologický startup Cviker získal 550-tisícovú investíciu z 12 miliónového štátneho investičného balíka Slovak Investment Holdingu, ktorý je v správe CB Investment Management. Určený je na rozvoj podnikania mladých firiem zo všetkých regiónov Slovenska.

Ako ďalej vyplýva zo zverejnených informácií, Cviker je tak prvou firmou, ktorú CB Investment Management prostredníctvom fondu podporil. Získané prostriedky použije na spustenie ostrej, plne spoplatnenej prevádzky platformy pre zákazníkov primárne z USA a rozšírenie tímu na Slovensku.

CvikerAR predstavuje slovenský startup, ktorý sa prevažne v Spojených štátoch špecializuje na vytváranie 3D realitných modelov v rozšírenej realite.

CB Investment Management je dcérskou spoločnosťou Crowdberry, ktorá spravuje zdroje vo výške takmer 12 miliónov eur. Tie pochádzajú z prostriedkov získaných od Slovak Investment Holding aj z vlastných zdrojov CB Investment Management. Správca aktívne vyhľadáva mladé slovenské firmy s menej ako trojročnou históriou podnikania a s potenciálom medzinárodného pôsobenia. Majú šancu získať nielen investíciu z fondu, ale aj od súkromných investorov na investičnej platforme Crowdberry.

Zisk viac než miliónového kapitálu?

„Záujem súkromného sektora o investovanie do spoločnosti Cviker už tiež evidujeme,“ uviedol partner CB Investment Managemen Michal Nešpor. „K fondovej investícii sa preto môžu pridať aj súkromní investori prostredníctvom platformy Crowdberry a do Cvikeru investovať ďalších 500-tisíc eur. Celkom tak spoločnosť môže získať rastový kapitál presahujúci jeden milión eur. Súčasne by tak získala aj ďalších investorov, ktorí spoločnosti pomôžu pri rozvoji existujúcich spoluprác a oslovovaní nových klientov na severoamerickom či európskom trhu,“ dodal.

„Predpokladáme, že Cviker sa stane atraktívnou príležitosťou pre väčšiu investíciu, respektíve kúpu medzinárodnými IT firmami či investičnými fondmi zameranými na nové rastúce odvetvie rozšírenej reality a inovatívnej komunikácie v oblasti PropTechu,“ vysvetľuje Nešpor.

Ďalšie firmy z regiónov Slovenska

Návratnosť investovaného kapitálu pritom odhaduje v násobkoch. Kapitál sa po úspešných odpredajoch firiem vráti do Slovak Investment Holding a použije na investičnú podporu ďalších rastových spoločností. „Už teraz máme rozpracované ďalšie štyri zaujímavé firmy z regiónov Slovenska. Je to dobrá správa, keďže každá z nich bude investovať prostriedky do rozvoja a budovať nové pracovné miesta,“ uzavrel Nešpor.

CB Investment Management je správcom investičného fondu na podporu mladých slovenských firiem a 100 % dcérskou spoločnosťou investičnej platformy Crowdberry. Jeho úlohou je vyhľadávanie mladých firiem s potenciálom medzinárodného pôsobenia a násobného rastu ich hodnoty, a súčasne aj ich efektívna manažérska, odborná i finančná podpora. Fond spravovaný CB Investment Management je financovaný z vlastných zdrojov a prostriedkov Slovak Investment Holdingu.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech