Sme optimisti a máme na to dôvod, hovoria analytici o COVID situácii. Pribudlo viac ako 3 000 prípadov

  • Za včerajší deň pribudlo 3 207 nových prípadov koronavírusu
  • Analytici z Dát bez pátosu tvrdia, že situácia nie je až taká zlá, ako by sa mohlo zdať
korona
Unsplash/Maxime Gsou
  • Za včerajší deň pribudlo 3 207 nových prípadov koronavírusu
  • Analytici z Dát bez pátosu tvrdia, že situácia nie je až taká zlá, ako by sa mohlo zdať

Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 3 207 pozitívne testovaných ľudí formou RT-PCR testov, informuje NCZI. Včera bolo ukončených 12 572 RT-PCR vyšetrení. 426 ľudí malo pozitívny antigénový test na koronavírus. Pribudlo 8 úmrtí. 

V nemocniciach je 1 141 ľudí, za včerajší deň tak nepribudol žiaden pacient. Až 80,41 % pacientov v nemocniciach nie je plne zaočkovaných. 

414 ľudí sa včera rozhodlo zaočkovať prvou dávkou, pribudlo tiež 584 plne zaočkovaných. Na dosiahnutie 60 % zaočkovanosti Slovensku chýba ešte 809 801 ľudí. 

Je tu aj optimistický pohľad

Analytici z Dát bez pátosu napriek situácii zdôrazňujú, že sú optimistami. Podľa nich dáta dokazujú, že situácia je nateraz pod kontrolou. 

Najpodstatnejší totiž je počet pacientov v nemocniciach, ten sa stále drží pod úrovňou druhej vlny. „Na rozdiel od II. vlny máme aj v najpostihnutejšom kraji (Prešovský kraj) dnes pri vysokom počte pozitívnych prípadov, (už je to vyššie ako špička v II. vlne) v nemocniciach výrazne nižší stav pacientov ako maximum počtu pacientov v II. vlne,“ píšu vo svojom príspevku. 

PREČO SME V DELTE NA OPTIMISTICKEJ STRANE? UVEDIEME 2 EXTRÉMY: STARKÍ versus DETI – Nová animácia od Libor Hornych👀…

Posted by Dáta bez pátosu on Saturday, October 23, 2021

Zároveň tiež zdôraznili, že Delta momentálne útočí najmä v najmenej zaočkovaných regiónoch na východnom Slovensku. 

Od pondelka do čiernej farby prechádza ďalších 5 okresov, dokopy ich tak je už 10. V tejto farbe je život obmedzený najviac, gastro podniky prechádzajú len na okienkový predaj. 

Čiernymi bude Čadca, Tvrdošín, Michalovce, Bardejov, Stará Ľubovňa, Levoča, Stropkov, Svidník, Sabinov aj Kysucké Nové Mesto.

V oranžovej farbe je 12 okresov a to: Bratislava I, Bratislava II, Bratislava III, Bratislava IV, Bratislava V, Dunajská Streda, Galanta, Komárno, Partizánske, Pezinok, Šaľa, Trnava.

V červenej sa nachádza 27 okresov: Bánovce nad Bebravou, Banská Štiavnica, Brezno, Gelnica, Hlohovec, Ilava, Levice, Malacky, Myjava, Nitra, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Piešťany, Považská Bystrica, Prievidza, Púchov, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava, Senec, Senica, Topoľčany, Trenčín, Turčianske Teplice, Žarnovica, Zlaté Moravce, Zvolen.

V bordovej farbe bude 30 okresov: Banská Bystrica, Bytča, Detva, Dolný Kubín, Humenné, Kežmarok, Košice I, Košice II, Košice III, Košice IV, Košice – okolie, Krupina, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Martin, Medzilaborce, Námestovo, Poltár, Poprad, Prešov, Ružomberok, Skalica, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Trebišov, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žiar nad Hronom, Žilina.

Zdroj: nczi

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie