„Smerák“ v Trnave napadol tri ženy a dokopal Fiatku, tvrdí Matovič. Smer o ničom nevie

  • Igor Matovič opísal incident v Trnave
  • „Agresívny smerák“ mal napadnúť dve sympatizantky OĽANO a jednu kandidátku
  • Zadržala ho vraj polícia, Smer o tom nevie
Igor Matovič stojí pri OĽANO Fiatkách
Ilustračná fotografia – Igor Matovič stojí pri „Fiatkách“ hnutia OĽANO, TASR/Maroš Černý
  • Igor Matovič opísal incident v Trnave
  • „Agresívny smerák“ mal napadnúť dve sympatizantky OĽANO a jednu kandidátku
  • Zadržala ho vraj polícia, Smer o tom nevie

Fyzické konfrontácie, potýčky, bitky, vulgarizmy, pľuvance a päste. Súčasná politická predvolebná kampaň je čoraz násilnejšia. Igor Matovič na svojom Facebooku informuje o ďalšom fyzickom strete, ku ktorému podľa neho došlo v sobotu v Trnave.

Líder OĽANO píše, že počas akcie hnutia v Trnave napadla nemenovaná osoba celkom tri ženy. V dvoch prípadoch malo ísť o sympatizantky hnutia, v treťom prípade vraj došlo k útoku priamo na Máriu Benovú. Tá kandiduje za OĽANO s číslom 30. Igor Matovič „výtržníka“ označil za smeráka a uviedol, že skončil v rukách policajtov.

„Včera fyzicky v Trnave napadol agresívny smerák dve naše sympatizantky a následne priamo kandidátku Majku Benovú…  A popritom dokopal Fiatku a prevalil jej plechy. Polícia ho zadržala,“ napísal na Facebooku.

Benová opísala svoju skúsenosť

Mária Benová z hnutia OĽANO svoju skúsenosť v nedeľu opísala na tlačovej konferencii

„Včera v podvečerných hodinách sme stáli pri našej Fiatke na ulici a rozprávali sme sa s našimi sympatizantmi. Vtom prišiel agresívny muž, ktorý začal ohrozovať naše sympatizantky – dve ženy,“ hovorí Benová.

Muž im mal vulgárne nadávať a zaháňať sa na ne päsťami. Následne podľa nej kopancom poškodil Fiatku.

„Keď som ho upozornila, aby neničil a nepoškodzoval cudzí majetok, ten pán udrel aj mňa, dosť silno do ruky,“ uviedla Benová. 

„Chcem poprosiť Roberta Fica a Roberta Kaliňáka, aby stiahli svoje slová, ktorými verejne obhajovali svoje násilie a tým motivovali ďalších ľudí, aby v tom pokračovali,“ dodala. Inú spojitosť so stranou Smer-SD neuviedla.

Startitup v tejto súvislosti oslovil aj hovorcu hnutia OĽANO, Matúša Bystrianskeho, ktorý odkázal na informácie poskytnuté v danej tlačovej konferencii.

Hovorca Smeru o tom nevie

Startitup tiež kontaktoval hovorcu strany Smer-SD, Jána Mažgúta. Ten však o zadržaní ani útoku niektorého zo svojich kolegov nemal informácie. 

„Samozrejme, chcem to nadľahčiť, ale teraz každý, na koho Matovič zaútočí fyzicky alebo verbálne, a potom mu to (dotyčný) vráti, tak to je smerák? Neviem,“ uviedol Mažgút pre Startitup.

Na otázku, či nevie niečo o tom, že by mohlo ísť o člena strany Smer-SD, uviedol, že takouto informáciou nedisponuje.

„Túto informáciu by som mal. Nemám vedomosť ani o tom, že by bol niekto z našich kolegov včera v Trnave,“ dodal.

Startitup obdržal stanovisko polície

Podľa Zlatice Antalovej, hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave, došlo na Štefánikovej ulici k incidentu medzi viacerými osobami. Na otázku ohľadom možnosti, že by v prípade výtržníka mohlo ísť o člena strany Smer-SD, neodpovedala. Zároveň nepotvrdila, či polícia danú osobu zadržala.

„Po slovnom konflikte mala jedna z osôb poškodiť zaparkované vozidlo Fiat 500. Pri udalosti nemalo dôjsť k zraneniu žiadnej osoby. Policajti vec zdokumentovali a vypočuli obe zúčastnené strany. Prípadom sa naďalej intenzívne zaoberáme. Bližšie informácie k prípadu momentálne nie je možné poskytnúť,“ uviedla hovorkyňa pre Startitup.

Incident s Holkovičom

Zároveň sa v nedeľu na sociálnych sieťach objavilo video, ktoré zachytáva fyzický útok (už bývalého) kandidáta za OĽANO, Tomáša Holkoviča, ako útočí na neznámeho pána.

Holkovič je bývalý dvojnásobný majster sveta. Počas kampane hnutia ho podľa Matoviča ľudia niekoľkokrát opľuli. Napľuť mu mali do tváre aj pootvorených úst. Následne Holkovič uštedril tomuto „vagabundovi dve otcovské“, napísal líder OĽANO.

Jeho správanie hnutie odmietlo, Holkovič sa ospravedlnil a sám sa vzdal miesta na kandidátke. Ak by sa tak nestalo, urobilo by to vedenie hnutia, poznamenal Matovič na tlačovej konferencii. Video z incidentu, ako aj bližšie informácie nájdeš na tomto odkaze.

„Všeobecný záver je taký, že dochádza k absolútne neakceptovateľnému a doteraz nevídanému vyostrovaniu predvolebnej kampane, ktorá je len dôsledkom toho, čo tu máme. Dochádza k neakceptovateľnej vulgarizácii politiky,“ uviedol pre Startitup politológ Tomáš Koziak.

„Politické strany by sa k tomu mali jasne postaviť a vyzvať svojich prívržencov: ‚Máme dva týždne do volieb. Toto jednoducho nie je niečo, čo by sme dokázali akceptovať. Prestaňte s tým.‘ Toto totiž zachádza za akúkoľvek akceptovateľnú mieru. Toto sme tu ešte nemali,“ doplnil.

Zdroje: Facebook/Igor Matovic, Facebook/OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá