Matovičov kandidát zaútočil päsťou na muža, čo ho opľul. „Vyleteli mi ruky,“ reaguje Holkovič

  • OĽANO sťahuje z kandidátky Tomáša Holkoviča
  • Ten udrel jedného z oponujúcich okoloidúcich
  • Nespokojný muž mu predtým napľul do tváre
Tomáš Holkovič udrel Slováka počas kampane za OĽANO
Reprofoto: Facebook/Matovičov cirkus, Tomáš Holkovič - kandidát OĽANO a priatelia č. 44
  • OĽANO sťahuje z kandidátky Tomáša Holkoviča
  • Ten udrel jedného z oponujúcich okoloidúcich
  • Nespokojný muž mu predtým napľul do tváre

Predvolebná kampaň sa vymyká spod kontroly. Po bitke medzi Matovičom, Kaliňákom a ďalším smerákom Richardom Glückom sa objavilo znepokojujúce video. Kandidát za OĽANO a priatelia číslo 44 Tomáš Holkovič na zázname udrel neznámeho pána priamo do tváre.

Holkovič je bývalý majster sveta v kickboxe. Na kandidátke hnutia OĽANO sa prezentuje ako „bojovník za pravdu“. Avšak video, ktoré sa objavilo najskôr na TikToku a neskôr ho zdieľal facebookový profil Matovičov cirkus, odhalilo jeho správanie počas kampane.

Na vozidle značky Ford Raptor s polepmi „my vás mafii nepredáme“, v ktorom Matovič vystupoval aj počas bitky s Kaliňákom, sa viezol slovenskými ulicami. Kandidáti v kampani vyzývali ľudí, aby sa zúčastnili na voľbách.

Holkovič sa však nechal vyprovokovať neznámymi osobami. Vystúpil z auta a došlo k fyzickej konfrontácii. Neznámeho pána udrel dvakrát, najprv slabšie, neskôr silnejšie, zachytil záznam. Sám sa pritom v sobotu (16. 9.) na Facebooku pochválil, ako kampaňuje. Neskôr sa ospravedlnil v tomto videu.

Vyleteli mi ruky,“ hovorí Holkovič s tým, že tri pľuvance vydržal, ale pri štvrtom mu praskli nervy. Vo videu sa verejne ospravedlnil a oznámil, že ako kandidát OĽANO končí.

Igor Matovič v sobotu zdieľal na svojom Facebooku status, v ktorom informoval o tom, že jedného z jeho kandidátov „vagabundi opľuli“. Zastavili ich vraj až „dve otcovské“. Viac sa dočítaš v tomto článku.

Za popis vo videu redakcia Startitup nezodpovedá. Ide o pôvodný obsah zdieľaný na sociálnej sieti.

Video nájdeš na tomto odkaze.

Tlačová konferencia

Na dnešnej (17. 9.) tlačovej konferencii OĽANO a priatelia predstavitelia hnutia spolu s Matovičom priznali, že k incidentu došlo. Potvrdili, že práve Holkovič mal byť počas neho opľutý.

Špekulovali o tom, že možno šlo o zinscenovanú provokáciu členov hnutia OĽANO. Karol Kučera a Marek Šefčík, ktorí s Holkovičom sedeli v aute, pripustili, že nedokázali zasiahnuť a boli šokovaní.

Tomáš Holkovič v dôsledku incidentu nebude kandidovať vo voľbách do NR SR 2023, doplnili predstavitelia OĽANO.

Na druhej strane sa predseda strany Smer-SD Robert Fico v nedeľu v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 vyjadril, že Richarda Glücka z kandidátky strany nestiahne.

Fico stojí za svojimi ľuďmi a myslí si, že konali podľa zákona. Na otázku, či schvaľuje údery päsťou do tváre Igora Matoviča uviedol, že podporuje svojich poslancov. Tí podľa neho konali kvôli tomu, že nekonala polícia.

„Nebudem nikoho sťahovať z kandidátky,“ podotkol.

Útok na „Fiatky“ a kandidátku OĽANO

Matovič tvrdí, že vlnu násilia spustil Kaliňák. Informoval o ďalšom incidente. Podľa jeho statusu na Facebooku došlo v sobotu v Trnave k fyzickému útoku na dve sympatizantky hnutia a jednu kandidátku.

„Včera fyzicky v Trnave napadol agresívny smerák dve naše sympatizantky a následne priamo kandidátku Majku Benovú,“ napísal. Ide tak o ďašlí incident, ktorému sa podrobne venujeme v tomto článku. Hovorca Smeru-SD totiž tvrdí, že o tom nemá žiadne informácie.

Matovič tiež pripustil, že Tomášovi Holkovičovi neznámi „vagabundi“ opakovane pľuli do tváre a praskli mu nervy.

„Tomáš to neustál (čo by asi ustál málokto), dal vagabundovi dve otcovské … a vzdal sa kandidatúry,“ doplnil líder OĽANO.

 

Politické subjekty s tým musia skoncovať, je to neakceptovateľná forma kampane>>>

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: Facebook/Matovičov cirkus, Facebook/Tomáš Holkovič - kandidát OĽANO a priatelia č. 44, Facebook/Branislav Becík, Facebook/Igor Matovic

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá