Loď snov ponúka plavbu, aká tu ešte nebola. Za 3 roky uvidíš celý svet, v cene je úplne všetko

  • Trojročná plavba sa začne 1. novembra 2023
  • Hlavnými ťahákmi sú Vianoce v Brazílii a Nový rok v Argentíne
výletná loď
Snímka je ilustračná, Unsplash/Georgy Trofimov
  • Trojročná plavba sa začne 1. novembra 2023
  • Hlavnými ťahákmi sú Vianoce v Brazílii a Nový rok v Argentíne

Mnohým z nás, sem-tam asi aj u tých šťastnejších, ktorých práca napĺňa a baví, hlavou občas preletí myšlienka, že by sme sa na niekoľko týždňov, mesiacov či rok vybrali niekam do zahraničia, či už za nejakým dobrodružstvom, dobrovoľníctvom alebo plavbou na lodi.

Hlavným faktorom, ktorý ľudí často odradí, sú peniaze, keďže byť niekoľko mesiacov bez príjmu si nemôže dovoliť každý. Navyše, napríklad taká plavba na lodi rozhodne nie je lacná záležitosť.

CNN však podotýka, že výlet loďou už nemusí byť iba pre tých najsolventnejších. Dôvodom je, že spoločnosť Life at Sea Cruises predstavila nový 3-ročný program na výletnej lodi MV Gemini, ktorá 1. novembra tohto roka vyrazí z Istanbulu.

Áno, čítaš správne, 1. novembra, teda máš už menej ako osem mesiacov na to, aby si si zaobstaral pas, očkovania, prípadne si vybavil možnosť pracovať na diaľku. Aké sú podmienky zažitia tohto dobrodružstva a čo ti môže priniesť?

Môžeš navštíviť až 135 krajín sveta

CTV News podotýka, že spoločnosť sľubuje navštíviť 375 prístavov na celom svete, pričom pasažieri budú mať možnosť navštíviť neuveriteľných 135 krajín a všetkých sedem kontinentov. Loď MV Gemini v priebehu troch rokov prejde viac ako 209-tisíc kilometrov.

Medzi hlavné ťaháky plavby patria ikonické pamiatky, ako napríklad socha Ježiša Krista v brazílskom Riu de Janeiro, legendárny Tádž Mahal v indickom Ágre, egyptské pyramídy v Gíze, Machu Picchu či Veľký čínsky múr.

Spoločnosť Life at Sea Cruises je vedľajším produktom, tzv. spin-offom firmy Miray Cruises, ktorá v súčasnosti prevádzkuje plavbu lode MV Gemini okolo Turecka a Grécka. Spoločnosť má 30-ročnú históriu v odvetví výletných lodí. Loď MV Gemini prejde počas plavby generálnou opravou. Disponuje 400 kajutami s priestorom až pre 1 074 cestujúcich.

Portál Wfmz dopĺňa, že vzhľadom na povahu plavby, ako aj na tradičné vybavenie výletných lodí, reštaurácie a možnosti zábavy bude MV Gemini vybavená aj zariadeniami umožňujúcimi prácu na diaľku.

Life at Sea Cruises sľubuje komplexné obchodné centrum so zasadacími miestnosťami, 14 kanceláriami, obchodnou knižnicou a salónikmi, ktoré budú slúžiť ako prestávky na kávu uprostred práce. Prístup do nich je bezplatný.

West Observer informuje, že k dispozícii bude aj nepretržitá nemocnica s bezplatnými lekárskymi návštevami. Spoločnosť tiež ponúka možnosť „dodatočných daňových výhod pri práci ako medzinárodný rezident na palube lode“.

„Profesionáli potrebujú konektivitu, správne vybavenie a funkčnosť, aby mohli vykonávať svoju prácu. Neexistuje žiadna iná plavba, ktorá ponúka svojim zákazníkom takúto flexibilitu,“ uviedol v oficiálnom vyhlásení Mikael Petterson, výkonný riaditeľ Life at Sea Cruises.

Výborné platobné podmienky

Aj tebe to znie neuveriteľne? Respektíve si určite hovoríš, že to určite musí stať obrovské peniaze. Avšak ako píše CNN, ročný poplatok za túto plavbu snov činí približne 28 400 eur. Cestujúci sa musia zaregistrovať na celé tri roky, aj keď spoločnosť spúšťa schému dohadzovania, ktorá znamená, že cestujúci budú môcť „zdieľať“ kabínu s niekým iným.

Napríklad dva páry si môžu kúpiť jednu kajutu na celú cestu a potom si poplatok rozdeliť medzi seba. Nezadaní cestujúci získajú zľavu 15 % z ceny ubytovania pre 2 osoby. Vyžaduje sa minimálna záloha vo výške 42 570 eur.

West Observer píše, že na palube bude, okrem iného, možná aj bezplatná návšteva rodiny a priateľov. Dlhý zoznam toho, čo je vo výlete zahrnuté, zahŕňa aj alkohol na večeru plus nealkoholické nápoje, džús, čaj a kávu po celý deň, práčovňu, prístavné poplatky a upratovacie služby. V cene sú zahrnuté aj všetky jedlá.

Zdroje: CNN, CTV News, Wfmz, West Observer

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá