Sociálne rozostupy a kilometrové rady. V Rakúsku pred Hornbachom to vyzerá hrozivo

  • V Rakúsku dnes uvoľnili opatrenia a otvorili niektoré obchody
  • Takto to pred nimi vyzeralo
hornbach
Ilustračné foto:TASR Vladimír Benko/AP
  • V Rakúsku dnes uvoľnili opatrenia a otvorili niektoré obchody
  • Takto to pred nimi vyzeralo

Chcú naštartovať ekonomiku, preto dnes otvorili niektoré obchody. Deje sa tak v rámci uvoľňovania opatrení, ktorých cieľom bolo zabrániť šíreniu nového koronavírusu. Informovala o tom dnes predpoludním agentúra SITA. Okrem iného sa verejnosti sprístupnili záhradné centrá, hobby centrá a malé obchody. Jedným takým je aj Hornbach, pred ktorým jarou a slnkom opantaní ľudia utekali na prvé pokaranténne nákupy.

Hornbach Viedeň a korona

Vo Viedni dnes otvorili Hornbach.(Liamovi poslala svokra a on nám)

Gepostet von Zomri am Dienstag, 14. April 2020

Prísne pravidlá dodržiavania sociálnych odstupov napriek všetkému v platnosti ostali a rakúske úrady naďalej vyzývajú ľudí, aby ostali pokiaľ možno doma. Dnešné niekoľko sto metrové rady však tomu nenasvedčovali. Plné parkoviská, ľudia s rúškami, ktorých nosenie naďalej ostáva povinnosťou vo všetkých predajniach a lekárňach, s košíkmi v rukách čakali na svoju príležitosť.

Niektorým nevadilo čakať niekedy aj hodinu. Pre otvorené obchody však už patria sprísnené opatrenia postupného vpúšťania zákazníkov do predajne k bežnej rutine. Tak to bolo aj tentokrát. V záhradných centrách trávi človek najmenej pol hodinu. Sú priestranné a čas plynie. Aj z tohto dôvodu sa rady pred jedným takýmto tvorili obrovské. Všade však vládol pokoj. Ľudia akoby presne vedeli, čo ich čaká, a nikam sa neponáhľali.

Zamestnanci však vyzývajú všetkých zákazníkov, aby boli ohľaduplní a svoje bezpečie ale aj bezpečie zamestnancov nebrali na ľahkú váhu.

V týchto časoch vždy zvážte, do akej miery je potrebná návšteva obchodu. Chceme byť tu pre vás, pre všetky verejné inštitúcie a remeselnícke podniky, ktoré sa spoliehajú na materiál a vybavenie,“ hovoria pravidlá, o ktoré prosí Hornbach nakupujúcich na svojej stránke.

V Hornbachu máš možnosť poradenstva. Jedným zo základných pravidiel je individuálny prístup, nie obsluhovanie veľkých skupín. Radia tiež jednotlivé nákupy časovo obmedziť a v každom prípade zrýchliť.

Dnes to však na rýchle nákupy nevyzeralo.

Slovensko aj naďalej uprednostňuje prísne pravidlá a žiadne úľavy v podobe karanténnych popustení sa nechystajú, vyhlásil to dnes na brífingu premiér Igor Matovič spolu s predstaviteľmi krízového štábu v pozadí.

Zdroje: SITA, zomriofficial, hornbach.at

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK