Sociálny experiment: Sťahovali sme sa, náš šéf si uletel a dal nám atypický nábytok, ktorý sme si zamilovali

  • Sťahovanie firmy predstavuje takmer vo väčšine prípadov nočnú moru. Maľovanie, náročný presun aj nový nábytok
  • V Startitup sme sa sťahovali do nových priestorov. Náš šéf si však uletel a office vybavil naozaj netypicky
  • Moderný office nábytok zahŕňal špeciálne stoličky či výškovo nastaviteľné stoly
AJ Produkty
Matúš Majer / Startitup
  • Sťahovanie firmy predstavuje takmer vo väčšine prípadov nočnú moru. Maľovanie, náročný presun aj nový nábytok
  • V Startitup sme sa sťahovali do nových priestorov. Náš šéf si však uletel a office vybavil naozaj netypicky
  • Moderný office nábytok zahŕňal špeciálne stoličky či výškovo nastaviteľné stoly

Nové priestory sú vzrušujúce, no žiadna firma sa nesťahuje rada. Vždy to znamená balenie, premýšľanie, dohadovanie sťahovákov či samotný transport nábytku z pôvodnej kancelárie do novej.

Startitup sa do svojej novej kancelárie v bratislavskom Pluscentre sťahoval začiatkom októbra. Priestory našich nových officov však bolo treba vybaviť úplne novým nábytkom a jeden z riaditeľov zaobstaral aj množstvo nevšedných kúskov.

zdroj: Matúš Majer / Startitup

Súkromie a bezpečnosť na prvom mieste

Po príchode do nových priestorov nás vo veľkej kancelárií čakal nový a atypický nábytok. Na prvý pohľad zaujali vysoké paravány, ktoré oddeľujú jednotlivé pracovné miesta a výrazne zlepšujú akustické podmienky. Telefóny a videocally sa tak konečne nešíria po celom poschodí.

Na rovnaký účel slúžia aj akustické kreslá, vybavené mäkkými stenami, ktoré absorbujú hluk. Tie nás už prekvapili výrazne viac, na prvý pohľad totiž pôsobia naozaj zaujímavo, svoj účel však plnia na jednotku a nielenže sú pohodlné, ale ponúkajú aj omnoho viac súkromia.

Tieto dva druhy nábytku dokonalo odhlučnia priestor a ponúkajú tiché miesto v rušnej kancelárii. Strategicky sme ich preto rozmiestnili v okolí nahrávacieho štúdia, kde vznikajú naše videá a podcasty – vďaka tlmiacemu efektu tak netreba držať hladinu hluku nízko ani vtedy, keď sa za stenou natáča.

Je dôležité podotknúť, že samotné paravány sú efektívne aj počas koronavírusu. Vďaka nim sa priestor medzi jednotlivými pracovnými miestami lepšie rozdelí a zníži sa sa riziko prenosu vírusových ochorení.

zdroj: Matúš Majer / Startitup

Klasický nábytok s vymoženosťami

Práca v našej redakcii spočíva v takmer celodennom sedení za stolom, kedy kríže často trpia. Vedomý si je toho každý, prácu sme si tak uľahčili najviac, ako to šlo. Do novej kancelárie tak pribudli aj výškovo nastaviteľné stoly od AJ Produkty.

Stoly sa dajú ľahko polohovať podľa toho, či počas práce chcú zamestnanci sedieť alebo stáť. Takto môžeme cez deň striedať pracovnú polohu a naše kríže nebudú trpieť počas dlhého sedenia. Stôl sa nastavuje pomocou tlačidiel na ľavej strane a zároveň má anti-kolízny mechanizmus, ktorý rozpozná prekážku pri pohybe nahor alebo nadol a automaticky zastaví rám, aby nedošlo k poškodeniu.

Väčšie pohodlie počas práce nám taktiež zabezpečujú aj opierky nôh, ktoré si môžeme presúvať po office, kedykoľvek a kdekoľvek chceme. „V prvom momente sme si mysleli, že kúpou opierky nôh si z nás šéf chce vystreliť. Po krátkom používaní sme zistili, že počas sedenia za počítačom nás nebolia nohy a chodidlá práve vďaka tejto podložke,“ hovorí office manažérka Silvia. Malý gadget, veľké zlepšenie.

zdroj: Matúš Majer / Startitup

Meníme sa na aktívnu kanceláriu

Kancelárie sa postupne obmieňajú a klasický nábytok je nahrádzaný novým, ktorý skôr pripomína vybavenie do posilňovne. „Najprv sme sa nevedeli rozhodnúť, či nám šéf chcel naznačiť, aby sme sa začali viac hýbať alebo nás chcel iba potešiť netradičným vybavením“ smeje sa office manažérka Silvia. „Každopádne tieto pomôcky skvelo spríjemňujú našu prácu a osobne ich odporúčam do každej kancelárie,“ dodáva.

Jedným z nich bola balančná doska, ktorú v redakcii používame počas práce v stoji. Jej tvar núti k neustálemu zlepšeniu rovnováhy, správnemu držaniu tela a súčasne nás udržuje v pohybe.

Ak zasa nechceme stáť, ale sedieť, využiť môžeme aj balančnú pilates loptu. Pre nás predstavuje alternatívu k tradičnej kancelárskej stoličke. Sedením na nej sa prirodzene aktivujú svaly stredu tela – brucha, bokov a chrbta. Vďaka takýmto pomôckam, ktoré na prvý pohľad vyzerajú zbytočne, sa môžu všetci zamestnanci počas práce udržiavať v lepšej kondícii. 

Najväčším prekvapením pre nás bola veľká magnetická tabuľa. V starom office sme mali klasické tabule, ktoré sa museli ručne prenášať, postupne sa ich povrch opotrebovával a bolo na ňom vidieť všetky šmuhy, aj keď sme použili decilitre liehu. Sklená magnetická tabuľa od AJ Produkty, ktorú primárne využívame na brainstromingy, sa môže použiť aj ako akustický paraván kdekoľvek potrebujeme – vďaka kolieskam a zadnej výplni absorbujúcej hluk.

Nové kúsky od AJ Produkty sú rozhodne nevšedné, časom sme si ich však zamilovali. Je to rozhodne aj pre ich dlhoročné pôsobenie na trhu a zaslúžene im patrí prvenstvo vo vedúcom postavení v oblasti kancelárskeho nábytku. Jednotlivé kúsky sa nám do nového officu hodia nielen po dizajnovej stránke, no hlavne kvôli ich efektivite a prínosu pre zdravý životný štýl. 

zdroj: Matúš Majer / Startitup

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech