Spojené štáty prekonali smutnú hranicu 1 000 000 nakazených

  • Spojene štáty bojujú s koronavírusom
  • V krajine zaznamenali 56 498 úmrtí
new york koronavirus
TASR/AP/John Minchillo
  • Spojene štáty bojujú s koronavírusom
  • V krajine zaznamenali 56 498 úmrtí

Zatiaľ čo v mnohých krajinách uvoľňujú opatrenia, Spojené štáty sa trápia. Neustále pribúdajú nové prípady, krajina zaznamenala vyše 1 000 000 nakazených. Podľa worldometers.info majú v USA už 56 498 úmrtí.

 V New Yorku, ktoré je epicentrom koronavírusu SARS-CoV-2, uzatvoria niektoré ulice pre vozidlá, rozšíria chodníky a vytvoria dočasné pruhy pre bicykle. Opatrenia majú za cieľ zabezpečiť väčšiu vzdialenosť medzi ľuďmi na uliciach. Informovala o tom v pondelok agentúra Reuters s odvolaním sa na starostu New Yorku Billa de Blasia.

kampan zadarmo od startitup

Oznámenie starostu prišlo len niekoľko dní potom, čo mestskí predstavitelia a sám starosta varovali pred návrhom sprístupniť ulice chodcom, keďže to nemusí byť bezpečné v tak husto zaľudnenom meste, ako je New York. Na tlačovej konferencii v pondelok však starosta uviedol, že mestská rada prišla s návrhom, ktorý zmiernil obavy polície.

„Počas nasledujúceho mesiaca vytvoríme minimálne 40 míľ (64 km) otvorených ulíc. A ako kríza pokračuje, cieľom je dostať sa na 100 míľ (160 km),“ povedal Bill de Blasio. Ako dodal, mesto sa chce zamerať na ulice v okolí parkov, kde očakávajú, že sa zhromaždí mnoho ľudí, ak obmedzenia pohybu budú trvať až do leta.

Podobné opatrenia, ako plánuje New York, urobilo už niekoľko miest ako napríklad San Francisco a Denver v Spojených štátoch, Miláno, Dublin, Budapešť a Berlín v Európe.

Zdroje: TASR, worldometers.info

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech