Spoločenská hra, ktorá ťa mentálne vyzlečie donaha. Hlbina ti pomôže napredovať vo viacerých rovinách

  • So svojimi priateľmi sa rozprávame pravidelne a o všetkom
  • Kedy sa ti však naposledy stalo, že si sa nechal unášať prúdom rozhovoru a stratil pojem o čase?
  • Ak si nevieš spomenúť, mal by si si zaobstarať spoločenskú hru Hlbina, ktorá ťa privedie k úprimným rozhovorom
Hlbina
Hlbina
  • So svojimi priateľmi sa rozprávame pravidelne a o všetkom
  • Kedy sa ti však naposledy stalo, že si sa nechal unášať prúdom rozhovoru a stratil pojem o čase?
  • Ak si nevieš spomenúť, mal by si si zaobstarať spoločenskú hru Hlbina, ktorá ťa privedie k úprimným rozhovorom

Rozhovory síce sú bežnou súčasťou našich životov, no nie vždy to platí o hĺbkových rozhovoroch. Na hlbšie debaty sa nám často nedarí nájsť si čas a občas ani odvahu. Vznikla tak konverzačná kartová hra s názvom Hlbina, ktorá hráčov nabáda rozjímať a debatovať o tom, na čom skutočne záleží – o tom, čo cítime, prečo to cítime, kam smerujeme a kým sa usilujeme byť. 

Za hrou stojí Žaneta Morovská, Andrej Petrus a Adam Jakubička. Hra vyťahuje spod koberca témy, ktoré si často kladieme v duchu, keď sme sami, ale nemáme čas a odhodlanie si ich zodpovedať do hĺbky. Práve hĺbka, ako už napovedá samotný názov hry, je ústredná téma. Prečo? Lebo v hĺbke sa ukrývajú poklady. 

zdroj: Hlbina

Rozhovor na povel

„Hru sme koncipovali tak, aby sa kvalitný a hlboký rozhovor dal vytvoriť takmer „na povel“, a to práve správnym typom otázok,“ uvádza jedna z autoriek hry Žaneta a zároveň vymenúva svoje najobľúbenejšie otázky:

  • Kedy si naposledy cítil/a, že si?
  • Aký bol tvoj posledný prejav veľkorysosti či štedrosti?
  • Tvoríš si v živote okolnosti alebo prijímaš okolnosti?

zdroj: Hlbina

Hru tvorí set 120 otázok a akčných kariet, vďaka ktorým sa vieme vnoriť do zmysluplného rozhovoru a v ňom spomaliť, prehĺbiť a hlavne reflektovať život, ktorý momentálne vedieme. Okrem hĺbavých otázok, ktoré zo seba nechala „vyvrieť“ na povrch Žaneta, obsahuje Hlbina aj akčné karty, ktoré podnecujú k zaujímavým aktivitám a novým návykom. 

O akčné karty sa postarali spoluautori hry Andrej a Adam, obaja dlhoroční skauti, ktorí radi vychádzajú za hranice komfortnej zóny a dbajú ako o svoj osobný rast, tak aj o to, aby sa všestranne rozvíjali aj ľudia v ich okolí. Osobný rast sa, okrem iného, odohráva cez pravidelný výstup z komfortnej zóny.

zdroj: Hlbina

„Práve výpravy za jej hranice nám pomáhajú rásť a posúvať sa vpred. Do Hlbiny sme chceli vniesť budovanie návykov, ktoré nám pomôžu napredovať v pracovnej, osobnej či zdravotnej rovine,“ dodáva Andrej, ktorý je povolaním investičný manažér. Adam je doktorand v odbore Teória vyučovania matematiky na UK a Žaneta je spisovateľka, autorka knihy Manifest mladej ženy a projektu Popysky.

Hlbšie vzťahy sú dôležité

Podľa autorov hry nie je otázkou času nájsť si čas na hlbšie rozhovory. Tvrdia, že ide o otázku vôle ísť do hĺbky a otvoriť srdce a myseľ. Odhaliť svoje najhlbšie presvedčenia pred sebou samým chce odhodlanie. Vyniesť tieto presvedčenia na povrch, štruktúrovať ich do slov a ešte k tomu v prítomnosti druhých ľudí je priam (nad)ľudský výkon. A pritom je to také ľudské.

Zvládneš to lepšie ako Fico alebo Matovič? V hre „Vyhraj voľby“ budeš mať v rukách osud celého Slovenska

Prečo sú podľa Žanety hlboké debaty také dôležité? „Preto, aby sme tento život žili plnšie, aby sme mali hlbšie vzťahy a tie vznikajú z plných a hlbokých rozhovorov,“ dodáva na záver. Hra Hlbina sa tak môže stať veľmi dobrým sprievodcom v zbližovaní, zdieľaní a otváraní sa. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech