Športoví nadšenci na čele s Dominikom Graňákom v Bratislave budujú akadémiu extrémnych športov

  • Moderný profesionálme vybavený priestor, ktorý umožní posúvať svoje športové hranice snowboardistom, skateboardistom, freeskierom či BMX jazdcom, ale aj každému, kto miluje aktívny životný štýl. Reč nie je o ďalšom zahraničnom stredisku, ale o areáli Hangair, ktorý vyrastie v Bratislave na bývalom športovom letisku vo Vajnoroch.
collage
facebook.com/HangairSlovensko
  • Moderný profesionálme vybavený priestor, ktorý umožní posúvať svoje športové hranice snowboardistom, skateboardistom, freeskierom či BMX jazdcom, ale aj každému, kto miluje aktívny životný štýl. Reč nie je o ďalšom zahraničnom stredisku, ale o areáli Hangair, ktorý vyrastie v Bratislave na bývalom športovom letisku vo Vajnoroch.

Za všetkým stojí skupinka štyroch Slovákov, ktorým sú akčné a extrémne športy srdcu blízke. Ako dôkaz stačí menovať prvého z nich – niekdajšieho hokejového reprezentanta Dominika Graňáka. K tomu jeho brat Adam Graňák a Tomáš Leiblinger, ktorí pracovali pre firmu Red Bull, ktorej druhým menom sú práve extrémne športy. Štvoricu uzatvára wakeboardista, snowboardista a organizátor športových podujatí Milan Purdeš.

Foto: hangair.sk

Ich spoločný sen – priestor, kde by mohli slovenskí milovníci doskových a iných extrémnych športov trénovať a každý deň posúvať svoje limity, sa stáva realitou. Svoje brány by mal otvoriť už v apríli tohto roku, aspoň taký je plán. „Prácu s úradmi však zažívame v takejto miere prvýkrát, preto aj keď máme profesionálny inžiniering a overeného dodávateľa stavby, nie všetko sa riadi lehotami a zdravým rozumom,“ komentoval Adam Graňák.

Foto: facebook.com/HangairSlovensko

Profi vybavenie

Na čo všetko sa môžeš tešiť? Hangair bude moderným priestorom s rozlohou 2 810 metrov štvorcových a tromi sektormi pre rôzne športy. Na slovenské pomery bude vybavený skutočne luxusne. Pre všetkých, ktorí chcú trénovať rotácie vo vzduchu, či už na doske alebo lyžiach, budú určené 3 olympijské trampolíny od firmy Eurotramp. K tomu štvorcová freestyle trampolína o rozmeroch 5,6 x 5,6 metrov, ktorá je na mieru šitá tréningu freestyle športov.

Nesmieme zabudnúť ani na skoky – tie si budeš môcť trénovať na lyžiach či snowboarde na dvoch rampách s povrchom Snowflex. Tretia bude určená pre ostatné športy. Zo skokov aj trampolín budeš môcť skákať rovno do „foampitu“, teda veľkého bazéna naplneného penovými kockami. „Skateboardovú rampu práve konzultujeme, aby bola vhodná na učenie aj bežné jazdenie,“ doplnil Adam.

Foto: hangair.sk

Foto: hangair.sk

Foto: hangair.sk

Keďže pri každom športe je dôležitá aj celková fyzická kondícia či strečing, nesmie chýbať gymnastická časť so špeciálnou podlahou, ktorá šetrí kĺby, a je vybavená profi zariadením od značky Gymnowa. „Keďže sme športovú časť asi 50-krát prekreslili, zmestili sme do nej asi 250 štvorcových metrov zóny pre moderný fyzický tréning a strečing. Kamoši sa tešia aj na chill-out bar, odkiaľ budú môcť pohodlne pracovať,“ dodal Adam.

Foto: hangair.sk

Foto: facebook.com/HangairSlovensko

Pre amatérov aj profíkov

Na prvý pohľad sa ti môže zdať, že Hangair bude miestom pre tréningy skutočných profíkov, a nemýliš sa. Zároveň však bude prístupný každému, kto si chce zacvičiť či vyskúšať skoky na trampolíne. Pre tých, ktorí by sa v niektorom športe chceli odborne zlepšovať, budú pripravené kurzy. A samozrejme, aj sledovanie skúsenejších športovcov pri tréningu je zážitkom. :)

Vstup do Hangair-u bude možný na klasické hodinové vstupy do jednotlivých sekcií alebo celého areálu. Okrem toho budú zvýhodnené vstupy na 2,3 hodiny či dopoludnie a permanentky. Aby mal každý zákazník zaručený najvyšší komfort, bude možné rezervovať si svoje miesto vopred.

Foto: instagram.com/hangair

Foto: instagram.com/hangair

Bratislava sa vyrovná Laaxu či Stuttgartu

Na začiatku bol len štvorčekový papier. Dnes vďaka šikovnosti chalanov a architektom zo štúdia Abnormal, ktorí majú tiež blízko k skateboardingu a gymnastike, priestor pomaly finišuje. O rôzne športové projekty sa už na Slovensku pokúšali viacerí, no často neúspešne. Hangair je dôkazom, že so skutočným zapálením a vzťahom k športu to ide.

„Veľa vecí sme konzultovali a počúvali sme názory športovcov na jednotlivé časti športoviska. Pred mesiacom tu bol chalan z Fínska, ktorý stavia podobné centrá u nich. Keď sme mu ukázali svoje plány, závidel nám, že sme si mohli postaviť také plnohodnotné tréningové centrum,“ dodal Adam.

Foto: facebook.com/HangairSlovensko/ Peter Brychta

Tento projekt na Slovensku nemá konkurenciu, najbližšie podobne zamerané strediská nájdeš vo švajčiarskom Laaxe či nemeckom Stuttgarde. Už teraz je isté, že Hangair sa stane obľúbeným miestom všetkých milovníkov adrenalínu. Navyše má potenciál pritiahnuť podobne založených ľudí z okolitých krajín a čo viac – vychovať budúcich šampiónov v extrémnych športoch!

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech