Spotify s Apple bojuje o prežitie a raisuje neskutočných $526 mil.

  • Je tomu len pár dní, čo Apple ohlásil svoj nový produkt Apple Music, ktorý má priniesť revolúciu do media biznisu a zároveň plánuje podkopnúť nohy našej obľúbenej firme Spotify.
image_1433931506.png
  • Je tomu len pár dní, čo Apple ohlásil svoj nový produkt Apple Music, ktorý má priniesť revolúciu do media biznisu a zároveň plánuje podkopnúť nohy našej obľúbenej firme Spotify.

 

Spotify raisuje neuveriteľnú sumu $526 mil. len pár dní po tom, čo Apple ohlásil svoju konkurenčnú službu Apple Music. Vyzerá, že Spotify nič nenechal na náhodu a na ohlasenú novú službu od Apple sa adekvátne pripravil, minimálne po finančnej stránke. Posledným kolom financovania tak hodnota firmy Spotify vyskočila na úctihodných $8,5 miliardy. 

 

Kto do Spotify investoval v tomto kole?

Jedna z najprestížnejších bánk Goldman Sachs, GSV Capital, Northzone a čo je obzvlášť zaujímavé, je medzi investormi aj telko firma TeliaSonera, ktorá zo svojích vrecák vytiahla $115 mil. Je otázne, čo prinúti telko firmu zainvestovať tak obrovskú sumu do firmy v ktorej pravdepodobne nebude vlastniť nikdy controling share, no zaváňa to skôr strategickým partnerstvom. 

So strategickým partnerstvom má Spotify rozsiahle skúsenosti, keď koncom minulé roka oznámil UBER spoluprácu práve so Spotify, a neuveríte ale toto partnerstvo prináša ovocie pre obe strany. Stačí ak sadnete do Uberu a pustíte si svoju obľúbenú pesničku cez Spotify, ktorá sa automaticky začne prehrávať z reproduktorov v skoro každom Uber taxi. How cool, čo poviete?

 

Záver

Apple je gigant, ktorý len zriedka robí chyby a prešľapy, preto si väčšina z vás asi povie, že Spotify to má už zrátané, no zakladateľ Spotify Daniel Ek je founder, ktorý má výnimočné skills, dokonca až tak vymakané, že Tim Cook sa poriadne zapotí, aby dostal Apple Music, tam kde je dnes Spotify. Obidve firmy milujem a preto si tento boj nebudem príliš užívať.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK