Spoveď bývalého dílera: Vyzeral som ako smrtka, pochoval som množstvo kamarátov. O mojej minulosti deťom nepoviem

  • Aďo začal s marihuanou, neskôr vyskúšal takmer všetky dostupné drogy
  • Za deň dílovania si vedel zarobiť aj tisíc eur
  • Zo 100 kilogramov schudol kvôli drogám na 60
muž v izbe si drží tvár
Unsplash/Christopher Lemercier
  • Aďo začal s marihuanou, neskôr vyskúšal takmer všetky dostupné drogy
  • Za deň dílovania si vedel zarobiť aj tisíc eur
  • Zo 100 kilogramov schudol kvôli drogám na 60

Aďo (jeho meno sme zmenili, to skutočné má však redakcia k dispozícii) kedysi veľa posilňoval, vďaka pravidelnému tréningu narástol na 100-kilovú horu svalov. S marihuanou začal ešte ako tínedžer, neskôr podľahol dílovaniu aj ťažkej závislosti na metamfetamíne. 

Jeho príbeh opisuje cestu, ktorou si prešlo množstvo ľudí aj na Slovensku. Z nevinnej zábavy mladého chlapca sa stala závislosť, z ktorej sa dostáva roky. Smrť bola na dennom poriadku.

„Videl som, ako sanitka odváža piatich ľudí, ktorí sa predávkovali. Nedali to,“ hovorí v spovedi pre Startitup. „Keď som skončil s drogami, mal som 60 (kilogramov) a vyzeral som ako smrtka. Pervitín je podľa mňa najhoršia droga na svete. Iba raz si ju nedá nikto, taký človek neexistuje.“

Aďo sa rozhodol porozprávať nám o svojom príbehu. Chce, aby slúžil na výstrahu ľuďom, ktorí si myslia, že práve ich sa závislosť netýka.

Daj si piko, bude lepšie

Na strednej sa dostal k novej partii, ktorá mu hneď v prvý deň predstavila marihuanu. Priznáva, že drogy nikdy nevyhľadával. Boli to kamoši, ktorí ho do toho namočili. „Stiahli ma ľudia okolo. V jednej skladbe sa rapuje ‚S kým si, taký si’ a je to skutočne tak,“ hovorí.

„Na začiatku som fajčil sem-tam, potom raz za týždeň. Skončilo to pri tom, že som hulil každý deň. Pred školou, po škole, večer pred spaním,“ hovorí.

Problémy v rodine a začínajúca závislosť Aďa vyhnali zo školy. Nepomohlo dohováranie, koberček u riaditeľky ani intervencia rodičov. „Nevedel som, čo so životom. Mal som 17 rokov a myslel som si, že som majster sveta.“

Problémy doma eskalovali a Aďo sa bez práce a dokončenej školy ocitol v zložitej situácii. Keď sa s ním ešte aj rozišla priateľka, mal pocit, že jeho život viac nemá zmysel.

„Na všetko som kašľal, mal som vtedy strašne slabú chvíľu. Objavil sa môj dobrý kamoš a doniesol piko. Vraj si to mám dať, bude mi lepšie a niečo vymyslíme. Naivne som si myslel, že si dám jednu čiaru a koniec,“ spomína. „Zobudil som sa o 5 rokov.“

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá