Sprav si špičkový výlet do Legolandu za extra výhodných 33 eur. Objav veľký poklad Dánska

  • Slováci majú možnosť letieť na druhé najvyťaženejšie letisko v Dánsku
  • V súčasnosti sú letenky mimoriadne výhodné
legoland billund dánsko
Ilustračný obrázok, Instagram/reprofoto/legolandbillund, Unsplash/Alexander Bickov
  • Slováci majú možnosť letieť na druhé najvyťaženejšie letisko v Dánsku
  • V súčasnosti sú letenky mimoriadne výhodné

Billund, malé mesto v Jutskom polostrove v Dánsku, sa na prvý pohľad môže javiť ako tiché a nevýrazné. Pri bližšom pohľade však zistíš, že v sebe skrýva svet plný zábavy, kreativity a inovácií. V Billunde už viac než 90 rokov sídli populárna značka hračiek Lego a nachádza sa tu Legoland, jeden z najznámejších zábavných parkov.

Slováci sa do tejto vyhľadávanej destinácie môžu dostať priamym leteckým spojom z Viedne, pričom cesta tam trvá menej ako dve hodiny. Výhodou je tiež cenová dostupnosť leteniek, ktorá je v súčasnosti na famóznej úrovni. Pokiaľ si chceš spraviť skvelý jednodňový výlet a vrátiť sa späť do detských čias, prípadne spraviť rodine nezabudnuteľný zážitok, navštív Billund.

91-ročná história značky

Billund začal písať svoju históriu v roku 1932, kedy Ole Kirk Christiansen, zakladateľ firmy LEGO, vytvoril svoju prvú dielňu na výrobu drevených hračiek, uvádza Britannica. Názov vznikol spojením dvoch dánskych slov „leg godt“, čo v preklade znamená „hrať dobre“. 

V roku 1949 začala firma vyrábať ikonické plastové stavebnice, ktoré sa odvtedy stali synonymom svetoznámej značky. Mesto Billund sa vďaka globálnemu fenoménu Lega rozvíjalo spolu s firmou a jej úspechom. V súčasnosti je centrom inovácií a kreativity, kde sa stretávajú nadšenci z celého sveta, aby sa podelili o svoje nápady a zážitky s týmto neobvyklým stavebným systémom.

Jednou z hlavných turistických atrakcií Billundu je zábavný park Legoland, ktorý sa otvoril v roku 1968. Park ponúka množstvo atrakcií, obchodov a reštaurácií pre celú rodinu. Návštevníci sa môžu tešiť na tematické oblasti, vrátane Minilandu, kde sú vystavené rôzne známe budovy a scény z celého sveta, postavené z Lego kociek.

Súčasťou parku sú aj rôzne horské dráhy, jazda na vodných šmýkačkách a zábavné atrakcie pre deti. Svoje miesto si tu teda nájdu nielen deti, ale každý člen rodiny.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa LEGOLAND Billund (@legolandbillund)

Spolu s rastúcim úspechom firmy Lego sa Billund postupne stal aj centrom vzdelávania a inovácií. V roku 2017 bol otvorený Lego House, zábavno-vzdelávacie centrum, ktoré ponúka jedinečný zážitok spojený s filozofiou a hodnotami značky.

Návštevníci Lego House sa môžu púšťať do rôznych tvorivých a interaktívnych aktivít, ako aj do obdivovania fascinujúcich Lego výstav. Centrum je navrhnuté tak, aby povzbudzovalo návštevníkov k učeniu, objavovaniu a rozvoju svojich kreatívnych schopností.

V rámci rozvoja Billundu ako centra vzdelávania a inovácií vznikol aj projekt Billund City Vision, ktorý má za cieľ vytvoriť z mesta „Capital of Children“ (Hlavné mesto detí), uvádza The Index Project. Ide o dlhodobý plán, ktorý sa zameriava na vytváranie nových vzdelávacích inštitúcií, infraštruktúry a spolupráce s miestnymi i medzinárodnými partnermi.

Viacero ďalších atrakcií, ktoré stoja za to

Okrem Legolandu a Lego House môžeš v Billunde navštíviť aj ďalšie zaujímavosti a atrakcie. Niektoré z nich sa nachádzajú pár kilometrov mimo mesto. 

  • Givskud Zoo – Veľká zoologická záhrada, ktorá sa nachádza len 25 kilometrov od Billundu a ponúka jedinečný zážitok zo safari, kde môžeš vidieť viac ako 120 druhov zvierat z celého sveta.
  • Vodný park Lalandia – Skvelá voľba pre rodiny s deťmi, ktoré sa chcú zabaviť a zrelaxovať po náročnom dni strávenom v Legolande. Vodný park ponúka širokú škálu vodných atrakcií, bazénov a toboganov.
  • Billund Skulpturpark – Tento nádherný park a múzeum sôch v jednom ponúka možnosť prechádzať sa medzi zaujímavými sochami a skulptúrami, ktoré vytvorili rôzni umelci z celého sveta. Ideálne miesto na oddych a inšpiráciu.
  • Bindeballe Købmandsgård – Tento historický obchod a múzeum ponúka návštevníkom možnosť vrátiť sa v čase a spoznať, ako sa žilo a nakupovalo v Dánsku v 19. storočí. Od Billundu je vzdialený približne 13 kilometrov juhovýchodne.
 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa LEGOLAND Billund (@legolandbillund)

Letisko v Billunde je podľa Brickipedia pre popularitu mesta druhým najvyťaženejším v celom Dánsku, avšak nachádza sa prakticky ihneď na okraji mesta.

Ako uvádza Ryanair, spiatočná letenka z Viedne do Billundu od soboty 22. apríla do nedele 23. apríla ťa v súčasnosti vyjde iba na 33 eur. Na výber máš z nekonečných kombinácií za podobnú cenu, no pri iných dátumoch už musíš počítať s tým, že do peňaženky siahneš o čosi hlbšie.

Billund predstavuje unikátne spojenie zábavy, kreativity a vzdelávania, ktoré láka turistov z celého sveta. Mesto je výnimočné svojou atmosférou, ktorá je s ikonickou značkou Lego neoddeliteľne spätá. Ak plánuješ navštíviť Dánsko, Billund by určite mal byť na zozname miest, ktoré stojí za to vidieť.

Mesto ponúka okrem Legolandu a Lego House aj množstvo ďalších atrakcií pre celú rodiny i páry. Priprav sa preto na nezabudnuteľný zážitok a dobrodružstvo plné zábavy, vzdelávania a inšpirácie.

Zdroje: Britannica, Brickipedia, The Index Project, Instagram/legolandbillund, Instagram/legolandbillund 2, AI

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá