Starosta Starého Mesta sa ostro vyjadril o novom vzhľade hotela Danube. Považuje ho za opachu a neskolauduje ho

  • Starosta Radoslav Števčík povedal to, čo si myslí väčšina Slovenska.
collage
bratislavasightseeing.com / loyaltytraveler.boardingarea.com
  • Starosta Radoslav Števčík povedal to, čo si myslí väčšina Slovenska.

Najnovšie sa na túto tému vyjadril starosta Starého Mesta Radoslav Števčík. Podľa všetkého zdieľa názor väčšiny Slovákov a zo vzhľadu nového hotela je rozhorčený. Mesto podľa neho nemohlo tomu nijako zabrániť. Nikto vraj nevedel, čo sa pod plachtou deje.

„Stále si myslím, že proces je zvratný a nič nie je definitívne. Som optimista a verím, že táto, nazvem to opacha, na ktorú sa zmenil hotel, zmení podobu a bude poľudštená,“ povedal pre reality.etrend.sk starosta Števčík.

 

Ostré vyjadrenie podporil aj vyhlásením, že hotel v takejto podobe veľmi pravdepodobne neprejde kolaudáciou. Stavebný úrad nemá okrem pozastavenia kolaudácie veľa možností, ako podobným situáciám, kedy stavebník postaví niečo bez súhlasu pamiatkarov alebo v rozpore so stavebným povolením, zabrániť.

„Vzhľadom na kompetencie, ktoré máme, môžem potvrdiť, že stavebný úrad neskolauduje túto stavbu, ktorá sa nebude môcť využívať, pokiaľ nebudú súhlasy všetkých dotknutých inštitúcií,“ povedal Števčík pre reality.etrend.sk.

 

Kolaudácia v tomto prípade už pozastavená je. Stavebník totiž podľa slov pamiatkového úradu nesplnil podmienky, ktoré mu pri schvaľovaní projektovej dokumentácie uložili.

„Zdôrazňujeme, že nová fasáda hotela nebola pred realizáciou prerokovaná na KPÚ Bratislava, ani naším úradom odsúhlasená. Dokladujú to aj dokumenty v konaní stavebného úradu,“ povedal pre TASR riaditeľ Krajského pamiatkového úradu Peter Jurkovič.

 

Bude zaujímavé sledovať ako sa táto situácia ešte vyvinie a či sa slová starostu naozaj naplnia. Ak stavebník naozaj porušil podmienky pamiatkarov, je možné, že bude naozaj nútený výzor hotela aspoň nejako upraviť.

Aký máš na novú podobu hotela na jednom z najprominentnejších miest Bratislavy názor ty?

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK