Po zásahu NAKA skončil v putách starosta Záhorskej Vsi: Takáčovci mali na objednávku podpáliť dom v rómskej osade

  • Zásah NAKA na gang takáčovcov
  • Medzi zadržanými je známy takáčovec aj starosta Záhorskej Vsi Boris Šimkovič
  • Policajti vyšetrujú objednávku vypálenia domov v rómskej osade
NAKA
SIU
  • Zásah NAKA na gang takáčovcov
  • Medzi zadržanými je známy takáčovec aj starosta Záhorskej Vsi Boris Šimkovič
  • Policajti vyšetrujú objednávku vypálenia domov v rómskej osade

Podľa najnovších informácií Startitup po rannom zásahu Národnej kriminálnej agentúry skončil v pondelok ráno v putách starosta Záhorskej Vsi Boris Šimkovič. Dôvodom má byť objednávka čierneho výjazdu takáčovcov na podpálenie rodinných domov v rómskej osade v Záhorskej Vsi. Boris Šimokovič je starostom obce od roku 2003. Jeho mobilný telefón je nedostupný. 

Starostu Záhorskej Vsi Borisa Šimkoviča zadržala NAKA
zdroj: www.zahorskaves.sk

Spolu so starostom je po dnešnej akcii obvinených štrnásť mužov z gangu takáčovcov. V putách podľa našich informácií skončilo osem  členov tejto zločineckej skupiny aj so spomínaným starostom.

Startitup tiež zistil, že medzi zadržanými má byť aj takáčovec Csaba Dömötör. Ten je známy z kauzy ovplyvňovania svedeckých výpovedí. Dömötör spravil v lete 2021 dohodu o vine a treste. Pred súdom sa priznal, že ho nahovorili na krivú výpoveď.

Tej sa mal dopustiť v roku 2020 v priestoroch Prezídia Policajného zboru SR pred vyšetrovateľom NAKA. Dömötör dostal podmienečný trest a sudca Kapinaj z Okresného súdu Bratislava 3 ho po uzavretí dohody o vine a treste prepustil na slobodu. Dnes ráno však opäť skončil v putách s obvinením na krku.

Informáciu už potvrdila aj Národná kriminálna agentúra prostredníctvom svojho hovorcu. „Národná kriminálna agentúra zasahovala v Bratislavskom a Žilinskom kraji. Policajná akcia súvisí s trestnou činnosťou zločineckej skupiny takáčovcov. Vyšetrovateľ obvinil 14 osôb. Policajti dnes zadržali osem z nich (ostatné osoby boli zadržané v minulosti pre inú trestnú činnosť a v súčasnosti sú vo výkone väzby),“ povedal pre Stratitup hovorca Michal Slivka. 

„Môžeme potvrdiť, že medzi zadržanými je aj jedna obvinená osoba vo funkcii starostu obce. Obvinení sa mali dopustiť trestných činov založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, hrubého nátlaku, ublíženia na zdraví, poškodzovania cudzej veci a porušovania domovej slobody,“ dodal. 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá