Starší muž zomrel po podaní vakcíny. Podľa predbežných informácii však zlyhanie organizmu nespôsobila vakcína

  • Muž v zrelšom veku skolaboval krátko po zaočkovaní
  • Ani napriek rýchlemu zásahu záchranných jednotiek sa ho už nepodarilo zachrániť
  • Podľa predbežných informácii zlyhanie organizmu nespôsobila vakcína
vakcína novavax očkovanie koronavírus
TASR/AP Photo/Alastair Grant
  • Muž v zrelšom veku skolaboval krátko po zaočkovaní
  • Ani napriek rýchlemu zásahu záchranných jednotiek sa ho už nepodarilo zachrániť
  • Podľa predbežných informácii zlyhanie organizmu nespôsobila vakcína

Muž v zrelšom veku skolaboval pri odchode z centra Jacob Javits v Manhattane. Následkom podľahol a zomrel. Jeho identita zostáva zatiaľ utajená. Príčina smrti je predmetom vyšetrovania, no vyzerá to zatiaľ tak, že vakcína za jeho smrť zodpovedná nie je.

Variant z Južnej Afriky je nočná mora vedcov, na účinnosti AstraZenecy sa ukazuje, že oprávnene. Čo o ňom vlastne vieme?

70-ročný muž po zaočkovaní prvou vakcinačnou dávkou od spoločnosti Moderna skolaboval pri bráne centra Jacob Javits. Toto centrum funguje ako vakcinačné centrum od stredy. Stalo sa tak 25 minút po podaní vakcinačnej látky. 

Záchranné zložky rýchlo zareagovali a prvá pomoc mu bola poskytnutá do pár sekúnd od incidentu. Žiaľ, muža sa už zachrániť nepodarilo. Bol prevezený do nemocnice Senior Care. Ako informuje New York Post, muž v nemocnici zomrel. Príčina smrti doposiaľ nie je známa. 

Za smrť pravdepodobne nemôže vakcína 

Ako uvádza Howard Zucker, komisár štátneho ministerstva zdravotníctva v New Yorku: „Prvotné indície naznačujú, že muž nemal žiadnu alergickú reakciu na vakcínu.

Po zaočkovaní bol muž 15 minút pod dohľadom zdravotníckeho personálu. Počas doby pozorovania uňho neboli pozorované žiadne vedľajšie účinky. 

Vakcína, ktorou sa začína očkovať aj na Slovensku, je výrazne menej efektívna voči novej mutácii

Howard Zucker vyzýva ľudí, aby nepodliehali panike. Uvádza, že „Odborníci na verejné zdravie súhlasia s tým, že vakcína je bezpečná “.

Odporúča všetkým obyvateľom New Yorku, aby sa dali zaočkovať a dodáva, že je to jeden z najvýznamnejších faktorov, ktorý dokáže ukončiť túto pandémiu. 

Podľa informácii New York CBS úradníci štátneho zdravotníctva tiež potvrdzujú stanovisko newyorského komisára. Zhodujú sa v tvrdeniach, že alergická reakcia po podaní vakcíny nebola u pacienta potvrdená. Doposiaľ bolo Modernou zaočkovaných 4,1 milióna Američanov. Hlásených bolo len 10 prípadov vážnejších alergických reakcií. 

Zdroje: New York Post, New York CBS Local

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech