Startup Awards sú späť! Na jeseň opäť ocenia najlepšie slovenské startupy

sa
Startup Awards

Najväčšie startupové podujatie na Slovensku Startup Awards sa vracia po niekoľkoročnej pauze a najlepšie slovenské startupy ocení 21. novembra v Divadle Pavla Országha Hviezdoslava v Bratislave. Cieľom súťaže je zviditeľniť najperspektívnejšie slovenské startupy, pomôcť začínajúcim firmám zorientovať sa vo svete biznisu a investícií a inšpirovať mladých ľudí na Slovensku, aby rozvíjali ambiciózne projekty.

Tradícia Startup Awards Slovensko siaha do roku 2011, kedy vznikli ako podujatie na prezentáciu inovatívnych začínajúcich firiem. Súčasťou Startup Awards, ktorého hlavným partnerom je od roku 2024 Slovenská sporiteľna, bude opäť 3-dňový bootcamp pre 20 semifinálových firiem. Získať, okrem postupu do finále Startup Awards, môžu najmä cenné rady a spätnú väzbu od skúsených mentorov, podnikateľov a investorov.

040-SASK2016_first-3
zdroj: Startup Awards

Podľa organizátorov zo spoločnosti Civitta a neziskovej organizácie Innovation League prešlo bootcampom Startup Awards viac ako 150 startupov. „Absolventi“ Startup Awards získali investície v celkovom objeme 350 mil. eur a ich trhová hodnota prevyšuje jednu miliardu eur. „Z podujatia Startup Awards sa stal fenomén, ktorý mal silný pozitívny dopad na inovačné prostredie a slovenskú ekonomiku. Rozhodnutie pokračovať v organizácii robíme na základe dopytu od startupov, investorov, ale aj veľkých inovatívnych firiem,“ hovorí organizátor súťaže Peter Kolesár zo spoločnosti Civitta.

Medzi finalistami súťaže z minulých rokov figurujú úspešné a viditeľné startupy ako Sensoneo, Slido, Photoneo či MultiplexDX. Spoluakladateľ startupu Sensoneo Martin Basila hodnotí rozhodnutie zúčasťniť sa súťaže v r. 2016 za jedno z najlepších v jeho podnikateľskej kariére: „Okrem toho, že nám Startup Awards dali viditeľnosť na Slovensku a vo svete, tak nám nastavili zrkadlo. Zistili sme, čo všetko ešte nevieme o svete startupov, rizikového kapitálu, pozicioningu a o tom, ako sa veci majú robiť. Budem vždy vďačný, že sme dostali túto príležitosť a prajem každému, aby ju dostal tiež.“

38-2017 FUTURE NOW hlavny program-LARGE
zdroj: Startup Awards

Aj zakladateľ biotechnologickej firmy MultiplexDX Pavol Čekan a absolútny víťaz súťaže z r. 2016 vníma obrovskú hodnotu Startup Awards pre mladé inovatívne firmy: „Slovenské Startup Awards urýchľujú cestu startupov – dostanú priamu spätnú väzbu od top investorov, naučia sa špičkovo prezentovať pred veľkým publikom a získajú potenciál dostať sa do európskej prvej ligy. Je už len na nich, ako ten potenciál využijú.“

image0
zdroj: Startup Awards

„Inovačný dlh Slovenska je dnes obrovský. Bez inovácií však slovenská ekonomika neprežije. Základnom inovačného potenciálu je startupový ekosystém. So startupmi môže byť naša ekonomika odolnejšia, môže rýchlejšie vytvárať nové pracovné miesta s vysokou pridanou hodnotou. A tiež môže pritiahnuť talenty z celého sveta. Aby sme odvrátili tento negatívny trend, založili sme pred dvomi rokmi prvý bankový venture capital fond Seed Starter Slovenskej sporiteľne. Zároveň je to aj dôvod, prečo podporujeme súťaž Startup Awards. Veríme, že aj takéto ocenenie môže pozitívne ovplyvniť startupy, ktoré sú dôležité pre budúcnosť našej krajiny,” hovorí Dáša Juríková, riaditeľka Brand HUBU Slovenskej sporiteľne.

Prihlasovanie startupov bude otvorené 2. septembra, startupy budú súťažiť v štyroch kategóriách: Science (veda), Art& Design (umenie a dizajn), Digital a Society (spoločnosť).

Organizátorom súťaže je poradenská spoločnosť v oblasti inovácií Civitta a nezisková organizácia Innovation League zameraná na podporu startupov a inovačného ekosystému.

023-SASK2016_first
zdroj: Startup Awards

Najnovšie videá

Trendové videá