Štát expresne reaguje na Kotlebove miešanie vodky a liekov: Nerobte to, je to hlúposť

  • Potom ako bol Marian Kotleba pozitívne testovaný na COVID-19, zostal v domácej karanténe
  • Priamo zo svojho gauča sa rozhodol s ľuďmi podeliť, ako sa mu darí zvládať koronavírus aj vďaka vodke
  • Štátny ústav pre kontrolu liečiv a rezort zdravotníctva však ľudí varuje, aby jeho absurdné rady nepočúvali
kotleba
Youtube/ĽSNS
  • Potom ako bol Marian Kotleba pozitívne testovaný na COVID-19, zostal v domácej karanténe
  • Priamo zo svojho gauča sa rozhodol s ľuďmi podeliť, ako sa mu darí zvládať koronavírus aj vďaka vodke
  • Štátny ústav pre kontrolu liečiv a rezort zdravotníctva však ľudí varuje, aby jeho absurdné rady nepočúvali

Marian Kotleba z ĽSNS zverejnil na YouTube jeho strany virálne video s absurdným odkazom. Pozitívne testovaný Kotleba na ňom radí ľuďom, ako sa liečiť v prípade, ak má človek koronavírus. Do pozornosti dáva jeho nevšedné praktiky, ktoré mu mali zázračne pomôcť. Zároveň zdôrazňuje, že proti nakazeniu koronavírusom „určite nikomu nezaberie nejaká rúška.“

„Keďže som videl, že treba trošku silnejšiu liečbu, tak som použil metódy našich predkov aj sirup stop kašeľ aj Bromhexin, ktorý sa dnes kvôli Európskej únii už nerobí s alkoholom,“ hovorí Marian Kotleba vo videu. Oba lieky začal predseda ĽSNS miešať s vodkou.

Kotleba lieky mieša s vodkou a COVID-19 nazýva akousi kráľovnou. Zas šíri nebezpečné nezmysly

„Normálne prekladať ako keď robíte koložvársku kapustu. K tomu som nahodil kúpele v horúcej vani so soľou. Normálne som si dal do vane tri kilá klasickej jedlej soli každý deň pred spaním. Po troch dňoch som cítil radikálne zlepšenie situácie, až také, že keď som šiel na testy, cítil som sa byť už v pohode,“ objasňuje.

Štátny ústav pre kontrolu liečiv však varuje pred kombináciou lieku Bromhexin a alkoholu (nielen) pri COVID-19. „Tento liek sa používa na uvoľnenie hlienov pri liečbe akútnych a chronických ochorení priedušiek a pľúc spojených s produkciou hustého hlienu. Ani pri Bromhexine, ani pri žiadnom inom lieku nie je vhodná súbežná konzumácia alkoholu,“ upozorňuje.

BROMHEXIN + VODKA + STOP KAŠEL = ABSURDNOSŤ TÝŽDŇA 🤯Ospravedlňujeme sa, že vás obťažujeme s niečim takýmto, ale doba a…

Posted by Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky on Wednesday, October 28, 2020

ŠÚKL zároveň zdôrazňuje, že pitie alkoholu pred ochorením COVID-19 nielenže nechráni, ale môže byť aj nebezpečné. Konzumácia alkoholu vírus neničí, ale naopak môže zvýšiť zdravotné riziká, ak sa človek infikuje. Alkohol teda nie je vhodný ani na prevenciu ani na liečbu ochorenia COVID-19.  

„V prípade potvrdenia ochorenia COVID-19 sa riaďte inštrukciami vášho ošetrujúceho lekára. Bezpríznakový priebeh si zvyčajne nevyžaduje žiadnu liečbu, v prípade príznakov je potrebné zvoliť vhodný liek či už na zníženie horúčky, tlmenie bolesti a podobne,“ dodáva ústav.

Ministerstvo zdravotníctva označilo praktiky prezentované na videu, ktoré už videlo viac ako 87 000 ľudí, za absurditu týždňa. Rezort zdravotníctva ľuďom podobnú kombináciu dôrazne neodporúča. 

Zdroje: ŠÚKL, MZSR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech