Štát mohol mať do týždňa očkovací web úplne zadarmo. Matovičov tím ho odmietol, chystajú vlastný

  • Milan Dubec v nedeľu ponúkol Matovičovi nový očkovací web
  • Premiér si v komentári na Facebooku vypýtal na neho číslo
  • Dubca nakoniec kontaktoval Matovičov poradca. Ponuku mať web zadarmo nevyužil
matovič/dubec
TASR/JAkub Kotina, AP/Ariel Schalit, Index/Maňo Strauch
  • Milan Dubec v nedeľu ponúkol Matovičovi nový očkovací web
  • Premiér si v komentári na Facebooku vypýtal na neho číslo
  • Dubca nakoniec kontaktoval Matovičov poradca. Ponuku mať web zadarmo nevyužil

Pred niekoľkými dňami sme informovali, že Milan Dubec, zakladateľ portálov Azet a Pokec a zároveň bývalý riaditeľ vydavateľstva Ringier Axel Springer Slovakia, ponúkol spolu so skupinou dobrovoľníkov Igorovi Matovičovi očkovací web zadarmo.

Svoj odkaz nechal na svojej facebookovej stránke, ktorým zároveň reagoval na chaotické prihlasovanie. Prvú verziu sľuboval do týždňa, maximálne dvoch a dokonalú do mesiaca. „Toto je reálna ponuka, nie hate,“ napísal. Premiér Matovič zareagoval pohotovo, do niekoľkých hodín. Dubcovi nechal pod príspevkom sľubný komentár: „Rád sa o tom pobavím. Pošlite do správy číslo,“ napísal premiér.

Zakladateľ Pokecu Milan Dubec ponúkol štátu očkovací web zadarmo. Matovič mu odpovedal komentárom na Facebooku

 

Poďakoval a nevyužil

Po necelom týždni máme update. Milan Dubec na svojom profile len pred chvíľou napísal, že aj keď si jeho číslo Igor Matovič osobne vypýtal, nakoniec ho nekontaktoval on, ale jeho poradca. „V stredu sme odprezentovali ideu navrhovaného riešenia relevantným zástupcom zo štátneho IT. Keďže Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) pracuje už od februára na novom systéme registrácie, ktorý plánujú spustiť začiatkom budúceho týždňa, tak nám poďakovali za ponúkanú pomoc a zatiaľ ju nevyužili.“

Ako skupina dobrovoľníkov sme v nedeľu sme ponúkli premiérovi ZADARMO nový web s registráciou na OČKOVANIE. Aj keď si…

Uverejnil používateľ Milan Dubec Piatok 12. marca 2021

Dubec vraví, že ponuka stále platí, ak by ani nová verzia nespĺňala očakávania. Nikto však netuší ,či by sa vôbec k novej odhodlali, ak by svoju ponuku zakladateľ známych portálov nezverejnil na Facebooku. „Myslím si, že keby sme tú ponuku nedali, tak sa s tým trápia možno ďalších pár týždňov,“ dodal pre Startitup.

Zlyhanie sa nesmie zopakovať

Jeho tím na registrácii začal pracovať a už budúci týždeň ju vie v prípade potreby poskytnúť a napojiť na systémy NCZI. „Samozrejme, nech sa nakoniec použije akákoľvek verzia, dôležité bude, aby sa už nezopakovalo zlyhanie z toho týždňa. Štát totiž aj vďaka týmto „incidentom“ stráca aj posledné zvyšky dôvery občanov, že vie, čo robí.“

Milan Dubec pre Startitup povedal, že ho aj napriek tomu teší, že na ponuku reagovali a dali im možnosť ju odprezentovať.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech