Štát sa zbavuje nepotrebného majetku: Slováci môžu mať dom za 16-tisíc a auto za cenu elektrickej kolobežky

  • Štát draží nepotrebný majetok
  • V registri nájdeš množstvo zaujímavých ponúk
  • Za „pár šupov“ môžeš mať dom s pozemkom či auto
Pohľad na dom a autá.
Ilustračné foto, TASR/Radovan Stoklasa, Freepik/@tawatchai07
  • Štát draží nepotrebný majetok
  • V registri nájdeš množstvo zaujímavých ponúk
  • Za „pár šupov“ môžeš mať dom s pozemkom či auto

Určite si už počul o webovej stránke ropk.sk, ktorá je registrom majetku ponúkaného štátom Slovenskej republiky. Ak si ju ešte nenavštívil, možno by si mal zvážiť jej prehliadnutie. Často tam štát ponúka veľmi lákavé hnuteľné a nehnuteľné majetky.

Už sme ťa viackrát upozornili na niektoré z týchto ponúk. Týmto spôsobom sa štát zbavuje majetku, ktorý nie je potrebný, a ponúka ho občanom Slovenska, firmám aj zahraničným záujemcom.

Dnes sme preskúmali nové prírastky na webe z posledných dní. Musíme povedať, že sú naozaj pútavé, a preto sme vybrali niektoré z nich.

Dom s pozemkami za 16-tisíc

Ak túžiš už bývať vo vlastnom, štát ponúka na predaj dom, ku ktorému ti naviac prihodí aj tri pozemky. Nehnuteľnosť sa nachádza v obci Čertižné, v okrese Medzilaborce.

Spomínané pozemky majú rozlohu 1 057 m2, 629 m2 a 760 m2. Celá nehnuteľnosť aj s pozemkami môže byť tvoja za 16 500 €. Do elektronickej aukcie sa môžeš zapojiť najneskôr do 20. januára.

Ďalšou lákavou ponukou je rodinný dom s pozemkami v podiele 1/6. Nachádza sa v obci Holiare. Aktuálne tento rodinný dom s pozemkami spravuje okresný úrad v Nitre. Vyvolávacia cena začína na sume 4 260 eur.

Jeden zo spomínaných pozemkov, ktorý patrí k domu, má výmeru 1 829 metrov štvorcových a druhý 244 metrov štvorcových. Cenovú ponuku je v tomto prípade potrebné doručiť v termíne najneskôr do 1. marca.

Nehnuteľnosti sa podľa rezortu financií predávajú „v takom stave, v akom sa momentálne nachádzajú“, a ich vypratanie a vyčistenie je na náklady kupujúceho.

Zadovážiť si môžeš aj auto

So zaujímavou ponukou prišla na registri štátneho majetku aj Záchranná zdravotná služba Bratislava. Na predaj ponúka osobné motorové vozidlo Hyundai Tucson 2 iba za 448 eur.

Má to však menší háčik, pretože ponúkané osobné motorové vozidlo je viditeľne poškodené a nepojazdné. Ak máš napriek tomu aj tak stále záujem, cenovú ponuku musíš doručiť v termíne najneskôr do 29. februára.

„Cenové ponuky zasielajte v zalepenej obálke na adresu: Záchranná zdravotná služba Bratislava 11 P. O. Box. 15, 850 07 Bratislava s označením: ‚Cenová ponuka OPK – Hyundai Tucson 2- NEOTVÁRAŤ‘,“ uvádza rezort financií na webovej stránke.

Ako sa zapojiť do dražby? 

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: ropk.sk, ropk.sk 1, ropk.sk 2, ropk.sk 3, Archív SIU, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá