Status nahnevaného lekára zdieľal aj Matovič: Pozeráme sa na Kotlebu bez rúška a fandíme mu

  • Lekár Tomáš Fila vo svojom statuse „naložil“ konšpirátorom a popieračom korony v ich vlastnom jazyku
  • Okrem iného sa sťažoval na to, že bludy majú tisícnásobne viac zdieľaní ako fakty
  • Facebook jeho status zablokoval, naďalej sa však šíri po sieti
Matovič
Facebook/Igor Matovič/photos
  • Lekár Tomáš Fila vo svojom statuse „naložil“ konšpirátorom a popieračom korony v ich vlastnom jazyku
  • Okrem iného sa sťažoval na to, že bludy majú tisícnásobne viac zdieľaní ako fakty
  • Facebook jeho status zablokoval, naďalej sa však šíri po sieti

Slovenského lekára žijúceho v Nemecku nahnevali konšpirátori. Tomáš Fila sa preto rozhodol napísať status, v ktorom naozaj šťavnato opísal, kam až môže siahať hlúposť a ignorácia. Jeho originálny status je už vymazaný, no stále sa šíri vo forme obrázku. Lekárovi prekážalo najmä to, že mýty a konšpirácie majú viac pozornosti ako fakty. Jeho status teda zdieľala satirická stránka Zomri aj sám premiér Igor Matovič.

Včera večer sme zdieľali text nasratého lekára, ktorý sa mimo iné sťažuje, že dezinfo videá a texty majú na facebooku…

Gepostet von Zomri am Sonntag, 4. Oktober 2020

Prečo som to urobil

Fila v statuse používa naozaj jednoduchý slovník. „Pozrel som si tlačovku ministra zdravotníctva. A čítal som si pod tou tlačovkou asi 5 minút tie komentáre. Nemal som to robiť. Mám pocit, že na net majú prikázané chodiť tie najväčšie teľatá, dem**ti, vulgárni ľudia,“ napísal vo svojom statuse.

Neskôr zverejnil aj status, ktorý ten predošlý dopĺňal. Vysvetlil aj to, prečo sa nevyhýbal expresívnym výrazom. „Mohol som napísať veľmi slušný, submisívny komentár typu kardiológa Krajčího. Taký ale na tých obmedzencov neplatí! Im nestačí povedať, že sú nevzdelaní (lebo sú). Im treba povedať, že sú primitívi, to počúvajú často, tak sa cítia oslovení. Im nestačí povedať, že nemajú schopnosť kritického myslenia. To nikdy nepočuli. Im treba povedať, že im jeden uzlík neurónu drží uši pri hlave aby nespadli. Takto s nimi treba jednať. A nemusel som byť ani vulgárny,“ doplnil lekár.

Vcera som uverejnil komentar k tlacovke pana kolegu Krajciho. Komentar mal 10 000 pozreti, niekolkotisic zdielani. …

Gepostet von Tomas Fila am Samstag, 3. Oktober 2020

Status má v podaní obrázku od Zomri viac ako 6 400 komentárov a vyše 1 100 zdieľaní, dostal sa tak k desaťtisíckam ľudí. Tomáš Fila svoj status nepoprel ani ho neľutuje.

Ak som v ňom primäl jedného somára od Kotlebu, čo si dá rúško, tak sa to oplatilo. Cieľom komentára nebolo niekoho uraziť, ale iba jedno – dať najavo, že potrebujú Slováci si nie závidieť, sa hejtovať, ale jednoducho DRŽAŤ SPOLU,“ dodal s tým, že urazil iba Kotlebu, pričom toho urážať treba.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech