„Štedrý a veľkorysý“ Putin daroval obyčajným ľudom kravu, svoj portrét aj byt. Robí si tým perfektné promo

  • Zdá sa, že Vladimir Putin chce, aby si ho ľudia pamätali ako dobrého cára, ktorý pomáha chudobným
  • Aj tento rok sa rozhodol obdarovať niekoľko obyčajných ľudí
  • Medzi darmi bol dobytok, futbalové dresy, ale aj podpísaná fotografia
putin
TASR/Alexei Druzhinin, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP
  • Zdá sa, že Vladimir Putin chce, aby si ho ľudia pamätali ako dobrého cára, ktorý pomáha chudobným
  • Aj tento rok sa rozhodol obdarovať niekoľko obyčajných ľudí
  • Medzi darmi bol dobytok, futbalové dresy, ale aj podpísaná fotografia

Dobrý cár, ktorý umožňuje obyvateľom veriť na zázraky. Aj takúto predstavou o prezidentovi Ruska môžu živiť správne kroky Putinovho marketingu. Ľudia okolo prezidenta sa totiž ako každý rok rozhodli, že obdarujú niekoho z obyčajného ľudu, a naďalej tak budú živiť teóriu o prezidentovej veľkorysosti a dobročinnosti, informuje ruský portál televízie BBC.

Tento rok sa usmialo šťastie na chlapca z malej dedinky na Sibíri, Aljošu Sokolnikova. Ten sa ešte v júni obrátil so žiadosťou priamo na hlavu štátu, keď sa rozhodol zavolať do priameho vysielania, kde mal prezident diskusiu.

Jeho slová síce v televízii nakoniec neodvysielali, ale hovor si nahral operátor. Chlapcove prianie bolo jednoduché. Pre svoju rodinu chcel kravu.

Chlapcova rodina zo začiatku dostala od úradov tip, aby sa zapojili do programu Agrostart-up, s tým, že im bude pridelený na nákup dobytka grant. Neskôr sa príbehu chytila vládna strana Jednotné Rusko, ktorú pomáhal zakladať Putin a chlapcovi kravu darovali.

Putina majú milovať aj malé deti

Ako televízia upozorňuje, pomoci sa malo dostať aj dôchodkyni Svetlane Kultyginovej, ktorá tak isto volala do vysielania počas debaty s prezidentom. Penzistka zase žiadala aby jej bol zavedený plyn.

Poukázala na nespravodlivé jednanie, pretože obyvatelia luxusných chát v jej okolí ho zavedený už mali. Plynu sa síce nedočkala s odôvodnením, že to bude možné až za dva roky, ale poslali jej na kúrenie drevo.

Na prezidenta sa tiež obrátila matka chlapca Makarova, ktorá v liste písala, že jej syn obdivuje prezidenta už od detstva. Šéf Kremľa mal za to chlapcovi poslať dva futbalové dresy.

Tento rok sa darčeku od prezidenta dočkala aj vysokoškolská pedagogička Anna Fokinová, ktorá v liste Putina žiadala o jeho portrét.

Jej žiadosť bola vyslyšaná a dostala pozvanie do prezidentskej kancelárie, kde dostala Putinovu fotografiu s podpisom. Pre médiá sa neskôr vyjadrila, že si ju doma zarámuje, a dodala, že bude učiť k láske k prezidentovi aj svojho syna.

Niekto dostal drevo, iný byt

BBC tiež upozornilo na rok 2017, ktorý je považovaný za prezidentov najštedrejší. V tomto roku sa mu totiž sťažovala Anastasija Votincevová na to, že jej byt je v katastrofálnom stave. Žila spolu so sestrou a deťmi v polorozpadnutom dome, kde bola obývateľná iba jedna izba.

Putin pani Votincevovú navštívil osobne, pretože bol blízko jej bydliska na pracovnej ceste. Prezidentovi počas návštevy tiež povedala, že nikdy nebola pri mori. Na jej prekvapenie jej šéf Kremľa daroval kyticu a cestu do Soči.

Za najväčší dar však obdarovaná označila samotné stretnutie s Vladimirom Putinom. Neostalo to však iba pri dovolenke. Rok na to jej štát daroval byt, rovnako ako jej sestre.

Zdroj: BBC

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie