Stiahni si českú appku a nauč sa cudzí jazyk z filmov

  • Mooveez je projekt, ktorý spája príjemné s užitočným. Využi jeho praktickosť, zabav sa a zdokonaľ svoje jazykové schopnosti. 
collage
mooveez.com/pexels.com
  • Mooveez je projekt, ktorý spája príjemné s užitočným. Využi jeho praktickosť, zabav sa a zdokonaľ svoje jazykové schopnosti. 

Trápi ťa, že nevieš dobre angličtinu alebo hocijaký iný jazyk? Ale ako sa ju efektívne naučiť tu na Slovensku bez toho, aby si neminul stovky eur na zahraničného speakra? Že síce pozeráš zahraničné filmy, ale veľakrát im ani za nič nerozumieš? Áno, je to síce pekné, že tam používajú rôzne slovné spojenia, ktoré sú efektívne v komunikácii, čo však z toho, že nemáš ani poňatia, aký prenesený význam nesú?

zdroj: pexels.com

Český projekt Mooveez ti konečne prináša riešenie! V súčasnosti je rozšírený do takmer 20 krajín sveta a jednou z jeho veľkých výhod je, že prináša filmy bez skrátených preložených titulkov. Aplikácia umožňuje nielen pasívny príjem cudzieho jazyka, ale môžeš s ním aj aktívne pracovať – napríklad si vyberieš jednu vetu a samostatne si ju preložíš alebo môžeš pracovať s jej gramatikou.

zdroj: mooveez.com

Zameriava sa aj na rôzne idiomy či kultúrne narážky zodpovedajúce spoločnosti, ktorú film zobrazuje (a ktoré sú pre externistov ťažko pochopiteľné) a dostaneš ich vysvetlené v rámci „insightov“.  Filmy sú tu rozdelené na základe ich jazykovej náročnosti, čiže môžeš „postupovať“ z ľahších levelov do tých ťažších.

zdroj: mooveez.com

Ďalšou výhodou aplikácie je, že je len na tebe, kedy si ju pustíš. Vieš tak efektívne využiť cestovanie do školy či práce, môžeš sa popritom zabaviť na komédii či zamyslieť nad filozofickými otázkami. Je to oddych spojený s učením sa. Dokonca po jej stiahnutí nepotrebuješ internet, čiže sa nemusíš obávať rýchleho prečerpania dát.

zdroj: mooveez.com

Aplikácia žne samé úspechy (British Council ju v roku 2016 ocenil v kategórii „Digitálna inovácia“) a práve prednedávnom vyšla nová iPhone aplikácia ako dodatok k jej iPad a Android verzii. K tomu všetkému môžeš svoje nákupy zdieľať na ďalších 3 zariadeniach, čiže sa môžete učiť celá rodina. Tak čo, kupuješ?

zdroj: czechcrunch.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech