Stovky tisíc dolárov za opustenie TikToku. Instagram mal podplácať populárnych tvorcov

  • Instagram plánuje v auguste spustiť novinku s názvom Reels
  • Služba bude doplnkom ku Stories a má byť konkurenciou populárnej sieti TikTok
  • Facebook, majiteľ Instagramu, mal podplácať známych tvorcov, aby začali používať Reels
Instagram, TikTok
  • Instagram plánuje v auguste spustiť novinku s názvom Reels
  • Služba bude doplnkom ku Stories a má byť konkurenciou populárnej sieti TikTok
  • Facebook, majiteľ Instagramu, mal podplácať známych tvorcov, aby začali používať Reels

Instagram vytiahol do boja s čínskym TikTokom ťažkú zbraň. Konkrétne úplatky. Ako informuje The Wall Street Journal, predstavitelia Instagramu ponúkli hotovosť niektorým populárnym tvorcom za to, že prejdú na novinku z dielne impéria Facebooku- Reels. Podľa zdrojov, na ktoré sa WSJ odvoláva, v niektorých prípadoch šlo o stovky tisíc dolárov.

Konkurenčný boj

Reels majú byť doplnkom k Instagram Stories. Pôjde o 15-sekundové videá na platforme Instagram. Novinka má naplno začať v auguste, teraz sa v niektorých krajinách testuje. Instagram chce takto konkurovať čoraz populárnejšej sociálnej sieti TikTok.

TikTok je čínska aplikácia, ktorá si za krátky čas vybudovala dvojmiliardovú komunitu používateľov. Instagram ich má rovnako, teda dve miliardy, ale trvalo mu to značne dlhšie. Preto sa jeho materská spoločnosť Facebook snaží nalákať tvorcov. Facebook a jeho platformy totiž strácajú mladé publikum, takzvanú generáciu Z. Tá sa húfne sústreďuje najmä na sieti TikTok.

Zamestnávatelia chcú prax aj od čerstvých absolventov. V skutočnosti je to takmer nemožné

Špiónska appka

TikTok je platforma, na ktorú tvorcovia umiestňujú maximálne 60-sekundové videá. Oproti Facebooku či Instagramu má však priam neuveriteľný zásah. TikTok na stránke For You môže tvoje video ponúknuť aj miliónom ľudí a vytvoriť tu virál nie je žiadny problém.

Facebook sa už dlhšie snaží nad svojim čínskym konkurentom vyniknúť. TikTok dokonca úrady podozrievajú zo špionáže, lebo prostredníctvom smartfónov svojich používateľov sleduje. Údaje má potom poskytovať čínskej komunistickej vláde. Facebook však v tomto smere veľmi nezaostáva. Za sebou má napríklad škandál Cambridge Analytica, kde vyšlo najavo, že Facebook predával citlivé údaje o svojich používateľoch.

 

Zdroj: WSJ

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech