Strach z ihiel a očkovania sa môže stať minulosťou. Nová laserová injekcia je takmer bezbolestná

  • Táto technológia bude v procese skúmania ešte 1 – 3 roky
  • Laserová injekcia je takmer bezbolestná
  • Injekcia by mala pomôcť odbúrať strach ľudí z očkovania
Injekcia, laserová injekcia
Unsplash/Mika Baumeister Youtube/South China Morning Post
  • Táto technológia bude v procese skúmania ešte 1 – 3 roky
  • Laserová injekcia je takmer bezbolestná
  • Injekcia by mala pomôcť odbúrať strach ľudí z očkovania

Portál World Economic Forum uverejnil na svojej stránke vyvíjajúcu laserovú technológiu, ktorá bude schopná bezbolestne človeka zaočkovať.

„Vedci v Holandsku vyvíjajú ‚Bubble Gun’, ktorá využíva laserovú technológiu na podávanie ,prakticky bezbolestných injekcií’“, uvádza portál World Economic Forum. Táto laserová technológia je prakticky injekcia bez ihly, čo podľa holandských vedcov posunie u ľudí hranicu strachu z očkovania.

Technológia Bubble Gun má fungovať na princípe pretláčania drobných kvapôčok prostredníctvom lasera cez vonkajšiu vrsvtu kože, pre Reuters to povedal profesor David Fernandes Rivas, ktorý je tvorcom tohto technologického nápadu.

„Tento proces je rýchlejší ako uštipnutie komárom a nemal by spôsobovať bolesť, pretože nervové zakončenia v koži nie sú dotknutú,“ dodal profesor Rivas s tým, že táto technológia sa bude naďalej skúmať.  

Rivas ďalej tvrdí, že tento laserový vynález dokáže pomôcť ľuďom, ktorí majú strach z ihiel, rovnako ako by mohol znížiť medicínsky odpad, ktorý z ihiel vzniká.

Taktiež povedal, že môže trvať 1 – 3 roky, pokým sa táto technológia dostane do povedomia ľudí a kým bude samotná metóda dostupná širokej verejnosti.

„Zhruba každý piaty Holanďan sa bojí ihiel. Fóbia z ihiel je bežnejšia, ako by ste si mysleli. Ľudia sa hanbia priznať,“ povedal pre World Economic Forum Hank Shenk, ktorý vykonáva terapie pre pomoc akútne trpiacim. 

Zdroje: Weforum, Facebook/World economic forum, Youtube/WEF, Reuters

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie