Štyria zamestnanci prešovskej nemocnice sú nakazení. Ich kolegyňa kritizuje postup vedenia

  • V prešovskej nemocnici sú nakazení štyria zamestnanci psychiatrického oddelenia
  • Aktuality tvrdia, že ich kontaktovala nemenovaná zamestnankyňa nemocnice a tvrdila, že niektorí kolegovia prichádzali do styku s nakazenými
  • Nemocnica sa ohradila, potenciálne nakazeným zamestnancom nariadila karanténu
covid
TASR/Radovan Stoklasa
  • V prešovskej nemocnici sú nakazení štyria zamestnanci psychiatrického oddelenia
  • Aktuality tvrdia, že ich kontaktovala nemenovaná zamestnankyňa nemocnice a tvrdila, že niektorí kolegovia prichádzali do styku s nakazenými
  • Nemocnica sa ohradila, potenciálne nakazeným zamestnancom nariadila karanténu

Podľa správy uverejnenej na Aktuality.sk sú v prešovskej nemocnici nakazení štyria zamestnanci, konkrétne zo psychiatrického oddelenia. Nakazení sú evidovaní od štvrtku až soboty minulého týždňa.

Portál ďalej informuje o nemenovanej zamestnankyni, ktorá kontaktovala redakciu. Podľa jej slov nemocnica zlyhala v opatreniach. Kolegovia, ktorí s nakazenými prišli do styku, údajne ďalej pracujú. Nemocnica sa ohradila, že po zaznamenaní prípadov kontaktovali Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Prešove.

Kompetentní nakazeným nariadili karanténu. Hovorkyňa prešovskej nemocnice Renáta Cenková však neuviedla, kedy presne sa zamestnanci dostali do karantény.

Veľa zamestnancov skončilo v karanténe

V rámci preventívnych opatrení na oddelení aj naďalej prebieha testovanie zamestnancov a pacientov. „K dnešnému dňu sú všetky výsledky negatívne. Zdravotná starostlivosť je na oddelení psychiatrie poskytovaná v plnom rozsahu,“ pre Aktuality povedala Cenková. 

Psychiatrické oddelenie je zložené zo šiestich ošetrovacích jednotiek, pričom nakazení zamestnanci pracovali v dvoch z nich. Hovorkyňa Cenková dodala, že ani jeden z infikovaných nepociťoval žiadne príznaky.

V prešovskej nemocnici pritom nejde o prvý podobný prípad. V karanténe sú aj nemocniční zamestnanci z iných oddelení, ktorí prišli do kontaktu s nakazeným pacientom. V prípade interného oddelenia sa do karantény dostalo šesť zamestnancov, z onkologického oddelenia je v karanténe evidovaných sedem zamestnancov. U väčšiny bol výsledok testu negatívny.

covid
zdroj: Unsplash/freestocks

Nemocnica triedi pacientov a zakazuje návštevy

Šíreniu koronavírusu sa nevyhlo ani oddelenie geriatrie. V tomto oddelení bola nakazená jedna z pacientiek, ktorú okamžite preložili na COVID jednotku. Podľa správ je ale v súčasnosti negatívna a zamestnanci, ktorí s ňou prišli do kontaktu, sú v karanténe.

Nemocnica až do odvolania zakázala návštevy na všetkých oddeleniach. Okrem toho sú pacienti pri vstupe do nemocnice triedení. Pokiaľ sa na oddelenie dostaví človek, ktorý vykazuje príznaky infekčného ochorenia, je separovaný od zvyšku pacientov. Následne ho čaká odber na testy.

covid
zdroj: Unsplash/Walter Otto

Nová nádej na lepší zajtrajšok 

Ako sme ťa dnes informovali, včera pribudlo 19 nových prípadov nákazy. Laboratóriá včera skúmali dokopy 2 205 vzoriek. Nové prípady sa vyskytli v Bánovciach nad Bebravou, Prešove, Prievidzi, Trenčíne, Žiari nad Hronom, Banskej Bystrici, Dolnom Kubíne, Sabinove a Košiciach.

Napriek týmto číslam prišla zo sveta aj dobrá správa. Prvá fáza výskumu novej vakcíny má za sebou skvelé výsledky. Imunitná reakcia všetkých dobrovoľníkov na vakcínu bola pozitívna. Vedci sa tak domnievajú, že sa dostali k prvému kroku dôležitého výskumu.

Zdroj: Aktuality

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech