Sú inšpiratívne a budúcnosť majú pevne v rukách. Spoznaj ženy, na ktoré môže byť Slovensko poriadne pyšné

  • Na Slovensku je veľmi veľa talentovaných žien
  • Zastávajú vedúce pozície, riadia či ovplyvňujú masy ľudí
  • Dosiahli množstvá obdivuhodných výsledkov
Ilustračné foto LinkedIn/Gabriela Takáčová,Flickr/UNICEF Slovakia
  • Na Slovensku je veľmi veľa talentovaných žien
  • Zastávajú vedúce pozície, riadia či ovplyvňujú masy ľudí
  • Dosiahli množstvá obdivuhodných výsledkov

Slovensko sa môže skutočne pýšiť obrovským množstvom úspešných šikovných ľudí, ktorí cieľavedomo nasledujú svoje sny a menia ich na skutočnosť, vďaka čomu sa z nich stávajú vplyvné a inšpiratívne vzory pre mnohých z nás.

V týchto radoch sa objavuje čoraz viac ženských mien. Slovenky neustále ukazujú, že sú nesmierne talentované, samostatné, kreatívne a tvrdo pracujú na tom, aby dosiahli úspech, ktorý si za všetku námahu zaslúžia.

Prinášame ti zoznam štyroch žien, ktoré sú skutočným ekvivalentom slovného spojenia „vplyvná a úspešná žena“ a môžu sa hrdiť statusom najvplyvnejších Sloveniek.

Druhá najbohatšia žena na Slovensku

Mária Blašková je momentálne jednou z mála žien, ktoré sa pravidelne objavujú v rebríčku najbohatších osôb Slovenska. Podnikateľka a spoluvlastníčka firiem MORAVIA STEEL a MINERFIN pochádza z malej dedinky v blízkosti Piešťan, kde dlhé roky žila v paneláku, o čom sme ťa informovali aj v staršom článku.

Jej otec zomrel na mozgovú príhodu, keď bola ešte malá. Ju aj jej dvoch súrodencov vychovávala mama úplne sama.

Počas dospievania by jej pravdepodobne ani nenapadlo, že dievča z tak skromných podmienok bude jedného dňa milionárkou. Ako pre časopis Šarm uviedla jej mama, škola ju veľmi bavila a mala rada väčšinu predmetov, čoho dôkazom bol aj vždy výborný prospech.

maria blaskova
zdroj: Flickr/UNICEF Slovakia

Blašková vyštudovala strednú školu v Bratislave a tu sa rozhodla urobiť si aj vysokú školu. Po úspešnom ukončení ekonómie získala inžiniersky titul, no už počas štúdia sa stihla vydať za nebohého manžela a porodiť dve zdravé deti, ku ktorým neskôr pribudlo i tretie.

Predtým ako odišla do Bratislavy, mala Mária blízko k umeniu a krajčírskemu remeslu. V mladosti si dokonca sama šila oblečenie.

Podľa údajov zo slovenského časopisu Forbes sa Blašková, známa aj ako dedička po manželovi Ľubomírovi, snaží držať v úzadí, nijako sa na verejnosti neprezentuje ani neposkytuje informácie o firmách, ktorých je majiteľkou. Hoci má trvalý pobyt nahlásený doma na Slovensku, striedavo žije aj v Prahe.

I keď je smrť manžela mučivou udalosťou a utrpením každej milujúcej manželky, Mária sa nevzdala a rozhodla sa pokračovať ďalej. Začala budovať vlastné impérium, ktoré vystavala na základoch rodinného podniku.

Dnes je Mária Blašková majiteľkou štvrtiny českého oceliarskeho holdingu, ktorý figuruje pod názvom MORAVIA STEEL. Pôsobí aj vo vedení dozornej rady na pozícii predsedníčky.

Okrem toho Mária pôsobí aj vo firme MINERFIN, ktorá sa zaoberá obchodovaním so surovinami, a má aj rozsiahle aktivity na Ukrajine. Jej hlavné príjmy pochádzajú z Třineckých železiarní, ako sme už písali v staršom článku.

Úspešná startupistka a marketérka

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM
Zdroje: Forbes, Šarm, Stratégie, LinkedIn, Nextech, Instagram, Forbes, Redakcia, Forbes, Redakcia, LinkedIn, Redakcia

Najnovšie videá

Trendové videá