Sú služby ako Airbnb skutočne bezpečné?

  • Novinár Zack Stone nedávno zverejnil rozsiahly, hĺbavý a provokatívny príspevok. Jeden z tých, nad ktorými budete musieť rozmýšľať ešte týždeň. Do hĺbky v ňom rozoberá smrť svojho otca, počas pobytu v dome prenajatom cez AirBnB.
image_1447318356.jpeg
  • Novinár Zack Stone nedávno zverejnil rozsiahly, hĺbavý a provokatívny príspevok. Jeden z tých, nad ktorými budete musieť rozmýšľať ešte týždeň. Do hĺbky v ňom rozoberá smrť svojho otca, počas pobytu v dome prenajatom cez AirBnB.

 

Stone a jeho rodina trávili spolu americký sviatok vďakyvzdania v dome, ktorý si prenajali v Texase. Vtedy sa jeho otec rozhodol vyskúšať hojdačku, visiacu zo stromu na dvore. V momente ako ju zaťažil sa strom zlámal na poli, pri dopade na staršieho pána mu spôsobil smrteľné zranenia, ten bol v momente takmer úplne bez mozgovej aktivity. Po transporte do nemocnice bol odpojený od prístrojov a zomrel.

 

Zakladatelia Airbnb

 

Určite smutná správa a človek by čakal, že Zack bude osočovať a ukazovať prstom na vlastníkov domu a samotné AirBnB, no ten k tomu pristúpil ako správny novinár. Pozerá sa na to z viacero uhlov pohľadu a kladie vážne otázky o tom, či a ako táto spoločnosť môže urobiť viac na zaistenie bezpečnosti svojich zákazníkov, ako k tomu môžu prispieť ľudia ktorý svoje domovy ponúkajú ? Okrem tohto prípadu je známy ešte jeden, keď v Taiwanskom apartmáne obsahujúcom oxid uhličitý zomrel kanadský cestovateľ.

 

Bežná odpoveď, ktorú Vám podá AirBnB, ako aj iné „sprostredkujúce“ spoločnosti znie, že oni sú len obchodom, kde si zákazníci vyberajú tovar od dodávateľov. Tomu sa ale dá odporovať tvrdením, že takéto platformy nie sú, a ani nemôžu byť iba neutrálnym kusom technológie, sú predsa zasadené do trhu, navrhnuté na získanie maximálneho profitu pri prevzatí minimálnej zodpovednosti. Na druhej strane tu máme hotely a ubytovne, ktoré sú pod drobnohľadom rôznych úradov a musia spĺňať isté kritéria. Je však len a len na nás, či si vyberieme hotel alebo inú alternatívu.

 

 

Za zmienku stojí aj fakt, že AirBnB nedáva až tak celkom ruky preč od domov, ktoré ponúka. Pri zaregistrovaní priestoru k Vám pošlú profesionálneho fotografa aby zaistili perfektné fotky na svoj portál. Irónia spočíva v tom, že neveria ľudom natoľko, aby ich nechali nafotiť vlastný byt, ale bez problémov k ním pošlú ľudí vo viere, že sa postarajú o to najdôležitejšie, o bezpečnosť, komfort a holý život nájomníka.

 

Tak či onak, pohľadov na túto tému je mnoho, neváhajte si prečítať celý príspevok na:  https://medium.com/matter/living-and-dying-on-airbnb-6bff8d600c04 . AirBnB sa oficiálne vyjadrilo k téme: „Boli sme šokovaný, keď sme sa o týchto incidentoch dozvedeli. Neprestávame myslieť na týchto hostí a ich rodiny . Nič pre nás nie je prednejšie, ako bezpečnosť našich hostí. Už cez 60 miliónov z nich sme ubytovali bez problémov a nehody sú zriedkavé. Vieme, že každý priemysel, každá komunita a každé mesto bojuje s bezpečnostnými problémami a nikto nemá perfektne čistý záznam, ale práve o to sa snažíme a budeme pracovať tak tvrdo, ako len vieme, aby sme spravili našu komunitu bezpečnú pre každého.“

 

Zdroj: medium.com

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech