Sú vzorom pre všetkých školákov: Mladí Slováci urobili zo školského projektu úspešný startup

  • Študenti z Bratislavy vytvorili vlastný digitálny biznis
  • S virtuálnym produktom chcú Slovensko reprezentovať vo svete
Sodehal vedenie
Sodehal š. f.; Jakub Cibulka, Samuel Bučka, Adam Drdoš, Jakub Markovič, Marcel Michaliak
  • Študenti z Bratislavy vytvorili vlastný digitálny biznis
  • S virtuálnym produktom chcú Slovensko reprezentovať vo svete

Na pôde SPŠE Hálova 16 založili študentskú firmu Sodehal (Software and Development Hálova) a začali podnikať už v školských laviciach. Väčšina študentských firiem sa prezentuje fyzickými produktami, ale stredoškoláci z Bratislavy sa rozhodli pre digitálny trh s vývojom vlastnej aplikácie.

Za cieľ si dali vytvoriť produkt, ktorý je možné používať na osobné účely alebo podnikanie bez ohľadu na vek. Chcú však popritom otvárať možnosti ďalším študentom s ambíciami, ktorí doposiaľ nemali možnosť využívať klasické papierové vizitky.

Tie sú podľa prezidenta firmy Adama Drdoša už zastaralým spôsobom na tvorbu moderného networkingu, čo 5-členná partia s podporou školy a organizácie JA Slovensko vyriešila po svojom – vytvorili virtuálny produkt, ktorý pomáha šíriť povedomie o biznise.

Kto stojí za študentským startupom Vizify:

Adam Drdoš | President Sodehal š. f. → chod celej spoločnosti

Marcel Michaliak | Marketing Vice-president → propagovanie firmy a produktu

Jakub Markovič | Finance Vice-President → evidovanie finančnej stránke firmy

Jakub Cibulka | Human Resources  → priateľská a efektívna komunikáciu

Samuel Bučka | Development Vice-President → rieši vývoj aplikácie

„Digitálna vizitkáreň“

Študentská firma Sodehal bola založená ešte len minulý rok, ale za ten čas už stihli vytvoriť vlastnú aplikáciu s názvom Vizify. Po inštalácii sa užívateľovi zobrazia základné funkcie na tvorbu vlastnej digitálnej vizitky, ktorú môžu ďalej zdieľať.

Chceli sme užívateľom zabezpečiť také funkcie, ktoré už dobre poznajú a sú jednoduché na používanie,“ upresňuje viceprezident ľudských zdrojov Jakub Cibulka.

Vývojári implementovali niekoľko dizajnov, na ktorých vylepšovaní však neustále pracujú. „Používame generovanie kódov, linky a NFC. Jednoduché nástroje na zdieľanie reprezentatívnej vizitky,“ dopĺňa ho 18-ročný viceprezident vývoja Samuel Bučka.

Projektu sa začali venovať od septembra minulého roka, kedy sa spustil celý proces. Celkový vývoj aplikácie bol komplexný proces, ktorý zahŕňal množstvo krokov, od návrhu a programovania, až po testovanie a uvedenie finálnej verzie.

Základná verzia je zadarmo na Google Play a Apple Store. Za predplatné v prípade záujmu zaplatíš 6 eur, ktoré otvára viacero ďalších dizajnov, detailnejšiu personalizáciu a tvorbu viacerých verzií vizitiek na jednu osobu. 

Biznis v školských laviciach

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá