Súkromný sluha, apartmán, v ktorom spal Clinton či princezná Diana a zlaté podnosy. Airbnb ti ponúka pobyt v kráľovskom prepychu

  • Za noc zaplatíš niečo cez 6-tisíc eur a užívaš si všetky výhody indického maharadžu
  • Airbnb prichádza s ponukou prenájmu luxusného kráľovského apartmánu
  • Čo všetko zahŕňa ponuka a aké dobrodružstvo ťa čaká?
airbnb
Ilustračný obrázok (unsplash.com)/TASR
  • Za noc zaplatíš niečo cez 6-tisíc eur a užívaš si všetky výhody indického maharadžu
  • Airbnb prichádza s ponukou prenájmu luxusného kráľovského apartmánu
  • Čo všetko zahŕňa ponuka a aké dobrodružstvo ťa čaká?

Na zoznam luxusných nehnuteľností, ktorých krátkodobé prenájmy sprostredkováva spoločnosť Airbnb, pribudlo apartmáne v kráľovskom paláci v indickom meste Džajpur. Informovala o tom agentúra ČTK.

Noc v City Palace, ktorý patrí už tristo rokov kráľovskej rodine ťa vyjde tento mesiac zhruba na 6 076 eur. Výťažok z rezervácií poputuje podľa Airbnb nadácii, ktorá podporuje znevýhodnené komunity v štáte Rádžasthán na severovýchode Indie.

Prespi tam, kde Clinton či princezná Diana

Rezidenciu nechal v roku 1727 vybudovať maharádža Džaj Sinh II. Ten bol zakladateľ mesta Džajpur. V paláci strávila noc aj princezná Diana, Oprah Winfrey, Bill Clinton či Jackie Kennedyová.

zdroj: Bill Clinton. TASR/AP

Od 23. novembra sa časti paláca, dovtedy prístupné len kráľovskej rodine a jej hosťom, otvorili aj záujemcom o ubytovanie. Luxusné apartmány Gudlidža pozostávajú z obývacej izby, kuchyne, spálne a kúpeľne. Hostia majú k dispozícii vlastný plavecký bazén a osobného sluhu.

Kráľovské tradície na prvom mieste

Úloha hostiteľa sa ujal 21-ročný maharadža Padmanábh Sinh. Hoci je teraz India demokratickou republikou, kráľovská rodina si bohaté dejiny stráži a tradície regiónu naďalej významne dodržiava.

Som nadšený, že sme s rodinou uzavreli partnerstvo s Airbnb, aby sme tak nádheru Rádžasthánu vniesli do života cestovateľov z celého sveta,“ uviedol vo vyhlásení nezvyčajný hostiteľ.

Vďaka svojim cestám s Airbnb som sa aj ja v nových mestách a kultúrach cítil veľmi vítaný a som rád, že sa s ostatnými podelíme o typickú indickú pohostinnosť,“ dodal.

zdroj: Ilustračný obrázok (unsplash.com)

Postarajú sa o teba ako o maharadžu

Z letiska ťa do paláca prepraví automobil so šoférom. Na mieste sa ťa potom ujme súkromný sluha. Dočkáš sa prehliadky rozsiahleho palácového komplexu. Ak si počas pobytu budeš priať steny paláca opustiť, sprievod sa o teba postará aj pri nákupoch, prevedie ťa mestom či múzeami.

Súčasťou pobytu sú aj gurmánske raňajky v reštaurácii, ktorá je súčasťou paláca. Pri požívaní miestnych pokrmov sa budeš môcť kochať pohľadom z terasy do záhrad. Tie sú plné pávov a iného exotického vtáctva.

Mestu Džajpur sa hovorí aj Ružové mesto. Okrem širokých ulíc v pôvodnej pravidelnej zástavbe ho charakterizujú budovy v ružových, tehlových a červenohnedých tónoch. Tento rok pribudlo mesto na Zoznam svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

Okrem iného ponúka spoločnosť Airbnb aj iné možnosti luxusného cestovania. Pre viac informácií čítaj TU.

Zdroj: ČTK

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech