Sulík chce viesť Slovensko v boji proti koronavírusu. Matovičovi predstaví vlastný plán

  • Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) vyzval Sulíka, že ak príde do nedele 15. novembra s plánom, ktorý zníži do 30. novembra sedemdňový kĺzavý medián na Slovensku pod 500, prenechá mu vedenie boja s koronavírusom
21oktober2020_VladaSR_7735298
TASR/Martin Baumann
  • Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) vyzval Sulíka, že ak príde do nedele 15. novembra s plánom, ktorý zníži do 30. novembra sedemdňový kĺzavý medián na Slovensku pod 500, prenechá mu vedenie boja s koronavírusom

Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) predstaví svoj návrh, ako znížiť do 30. novembra sedemdňový kĺzavý medián na Slovensku pod 500, v priebehu tohto týždňa. Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa rezortu hospodárstva Katarína Matejková s tým, že plán najprv predstaví premiérovi Igorovi Matovičovi (OĽaNO) a následne verejnosti.

Predseda vlády vyzval Sulíka, že ak príde do nedele 15. novembra s plánom, ktorý zníži do 30. novembra sedemdňový kĺzavý medián na Slovensku pod 500, prenechá mu vedenie boja s koronavírusom.

V nedeľu pribudlo len 509 nových prípadov koronavírusu, pribudlo aj 16 úmrtí

Robíme na alternatívnom riešení a predstavíme ho premiérovi v nádeji, že si ho osvojí. Ak aj nie, určite ho zverejníme. V podstate ide o to, aby sme nehádzali okresy, kde korona naozaj vyčíňa a okresy, kde takmer nie je, do jedného vreca,povedal Sulík v relácii Braňo Závodský naživo na Rádiu Expres

Podľa Richarda Sulíka je kľúčové, aby sme opatrenia uplatňovali regionálne a aby pre každý región platili iné opatrenia. „Nech experti povedia, ktoré sú rozumné hranice. A tie uplatníme podľa regiónov,“ povedal. Odborníci by mali tiež určiť, na základe akých ukazovateľov by sa mali opatrenia uplatňovať.

Sulík kritizoval Matoviča za to, že aj napriek dobrej epidemiologickej situácii v niektorých okresoch je stále plošne zatvorená ekonomika. Minister hospodárstva je toho názoru, že zatiaľ čo v zamorených oblastiach by mal byť lockdown, tie s nízkym počtom prípadov by mali uvoľňovať opatrenia.

Premiér na to zareagoval návrhom otvoriť kiná, kostoly, divadlá a zariadenia pre šport. Návrh schválil krízový štáb a od pondelka tak môžeme ísť za kultúrou či športom.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech