Sulík: Nemusím súhlasiť s každou hlúposťou, ktorá skrsne premiérovi v hlave. Proti korone má vlastný plán

  • Minister hospodárstva Richard Sulík považuje komunitné testovanie za hlúposť
  • SaS pripravuje svoj vlastný plán boja proti koronavírusu
IMG_6813
SITA/Branislav Bibel
  • Minister hospodárstva Richard Sulík považuje komunitné testovanie za hlúposť
  • SaS pripravuje svoj vlastný plán boja proti koronavírusu

Premiér by mal ísť na dovolenku, možno by sa upokojil a zvážil by, čo bude verejne rozprávať. Povedal to minister hospodárstva Richard Sulík v relácii Braňo Závodský naživo na Rádiu Expres. Reagoval na spor, ktorý má s Igorom Matovičom. Sulík tiež prijal Matovičovu výzvu, aby SaS pripravila vlastný pandemický plán, keďže jeho kroky viackrát kritizovala.

Robíme na alternatívnom riešení a predstavíme ho premiérovi v nádeji, že si ho osvojí. Ak aj nie, určite ho zverejníme. V podstate ide o to, aby sme nehádzali okresy, kde korona naozaj vyčíňa a okresy, kde takmer nie je, do jedného vreca,“ povedal Sulík. Dodal, že vlaky zadarmo, ktoré zvyšujú mobilitu, sú nedotknuteľné. „To je absurdné,“ dodal Sulík.

Podľa Richarda Sulíka je kľúčové, aby sme opatrenia uplatňovali regionálne a aby pre každý región platili iné opatrenia. „Nech experti povedia, ktoré sú rozumné hranice. A tie uplatníme podľa regiónov,“ povedal. Odborníci by mali tiež určiť, na základe akých ukazovateľov by sa mali opatrenia uplatňovať.

Čo sa týka sporu Sulík-Matovič, Sulík ubezpečuje, že koalícia je naďalej stabilná a premiérove slová si neberie príliš k srdcu. „Nemám žiadny problém s tým, keď si iní ľudia vyjadria svoj názor. Mám ale veľký problém s tým, keď niekto odo mňa čaká, že budem čušať ako voš pod chrastou a budem súhlasiť s každou jednou hlúposťou, ktorá skrsne nášmu premiérovi v hlave, ako napríklad teraz, že si reštaurácie majú samy zháňať medicínske tímy,“ povedal Sulík.

Reštaurácie a ďalšie prevádzky nie sú v stave, aby organizovali komunitné testovanie. „Ak chce štát testovať, nech si to zariadi,“ dodal.

ÁNO, DOVOLIL SOM SI 😱Na medzinárodnú výstavu EXPO sa roky kašľalo. Vzťahy sú na bode mrazu a fakt by som v Dubaji rád…

Posted by Richard Sulik on Thursday, November 12, 2020

Igor Matovič tiež povedal, že Sulík vypisuje statusy z dovolenky. To podľa ministra hospodárstva nie je úplne pravda. Bol pracovne v Dubaji kvôli podujatiu Expo, no kvôli problémom s dopravou musel v zahraničí zostať dlhšie. Neskôr to vysvetlil aj na Facebooku.

Zdroj: RádioExpres

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech