Sulík: Igor Matovič nezvláda svoju funkciu. OĽANO by malo vygenerovať niekoho iného

  • Hosťom Braňa Závodského na Exprese bol Richard Sulík
  • Reč bola najmä o často skloňovanej rekonštrukcii vlády
  • Richard Sulík zatiaľ neprezradil konkrétnosti, tvrdí ale, že rekonštrukcia je potrebná
IMG_6813
SITA/Branislav Bibel
  • Hosťom Braňa Závodského na Exprese bol Richard Sulík
  • Reč bola najmä o často skloňovanej rekonštrukcii vlády
  • Richard Sulík zatiaľ neprezradil konkrétnosti, tvrdí ale, že rekonštrukcia je potrebná

Minister hospodárstva SR Richard Sulík bol dnes hosťom Braňa Závodského na Exprese. Debata bola samozrejme o napätej situácii v koalícii. Čoraz častejšie sa skloňuje výraz – rekonštrukcia vlády. Richard Sulík si myslí, že sa musí začat diskutovať o rekonštrukcii vlády, vrátane výmeny premiéra. 

“Myslim si, že Igor Matovič nie je súčasťou riešenia, ale problému.” Richard Sulík sa už viac krát ohradil, že nijako nespochybňuje víťazstvo hnutia OĽANO. Konkrétne meno potenciálneho prieméra však povedať nechcel.

Strana SaS si myslí, že rekonštrukcia vlády je potrebná. Richard Sulík to však konkretizovať nechcel, tvrdí, že najprv sa musia partneri dohodnúť interne. „OĽANO by malo vygenerovať niekoho iného.“ Richard Sulík by privítal aj názory politikov z hnutia OĽANO. 

Matovič opäť šokuje. Sputnik máme možnosť vrátiť, rozhodnúť ale necháva ľudí na internete

Je na čase, aby Igor Matovič zvážil ďalšie zotrvanie vo funkcii. Igor Matovič nezvláda svoju funkciu. Ťahá dole vodou celú vládu.“ Tvrdí, že Matovič svojimi výrokmi potrvdzuje, že premiér na túto pozíciu ešte nedozrel. Narážal tým aj na posledný výrok Igora Matoviča o Zakarpatskej Rusi. 

Sputnik V nekončí

Samotný dovoz vakcín považuje Richard Sulík za správny krok, ale očkovanie by podľa jeho slov malo začať až po kladnom hodnotení ŠÚKL alebo po schválení EMA. Strana SaS kritizuje najmä spôsob komunikácie a prezentácie Igora Matoviča k nákupu ruských vakcín. „Takú smiešnu tlačovú konferenciu nerobil ani Viktor Orbán.“

Predseda strany SaS prezradil aj svoj názor, prečo chce Ruská federácia doviezť vakcíny do Európskej únie. „Putinovi záleží na tom, aby nie iba Maďarsko, ale aj ďalšia krajina v EÚ začala očkovať Sputnikom V, pretože tým poukáže na nemohúcnosť celej EÚ, je to, predsa, úplne jasné,“ vraví Sulík.

Podľa neho Putin Igora Matoviča iba využil, to však nepokladá za zlé či nečakané. Problém vníma hlavne v dovoze a celom priebehu obchodu Sputnika V. „To, že sa to stalo bez vedomia ministra zahraničných vecí, je problém. Takéto veci nemôže, skrátka, nemôže nevedieť. Takto sa vláda nevedie. Rovnako ukazuje nespôsobilosť Igora Matoviča aj žartík na margo Zakarpatskej Ukrajiny.“

Zdroj: Rádio Expres 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech