Sulík, Matovič aj Hlina. Politických súperov Smeru lustrovali Bödörovci a využívali na to políciu

  • Skupina okolo nitrianskeho veľkopodnikateľa Norberta B. lustrovala Igora Matoviča, Richarda Sulíka, Alojza Hlinu a ďalších
  • Lustrácie vtedajších opozičných politikov teraz vyšetruje Úrad inšpekčnej služby
  • Preverovať mali celkom 43 osôb
Lustrácia politikov
TASR/Vladimír Benko TASR/Ján Krošlák
  • Skupina okolo nitrianskeho veľkopodnikateľa Norberta B. lustrovala Igora Matoviča, Richarda Sulíka, Alojza Hlinu a ďalších
  • Lustrácie vtedajších opozičných politikov teraz vyšetruje Úrad inšpekčnej služby
  • Preverovať mali celkom 43 osôb

Skupina okolo nitrianskeho veľkopodnikateľa Norberta Bödöra lustrovala za jednofarebnej vlády strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) ministrov súčasnej vlády Igora Matoviča (OĽaNO) a Richarda Sulíka (SaS), bývalého predsedu Kresťanskodemokratického hnutia Alojza Hlinu, bývalého lídra strany Sieť Radoslava Procházku a súčasného špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica.

Informoval o tom Denník N s tým, že rok pred parlamentnými voľbami 2016 si skupina okolo Norberta Bödöra a vtedajšieho policajného prezidenta Tibora Gašpara nechala políciou vypracovať „vzťahové diagramy“, ktoré sa týkali hlavných politických rivalov strany Smer-SD.

Lustrácie opozičných politikov vrátane ich rodín, áut, bydliska, čísel mobilov, občianskych preukazov a pasov teraz vyšetruje Úrad inšpekčnej služby, ktorý obvinil zo zneužitia právomoci vtedajšieho riaditeľa odboru podpory riadenia Národnej kriminálnej agentúry Mariana Z.

Vzťahový diagram o svojej osobe a rodine cez víkend zverejnil Alojz Hlina. Vraví, že v jeho prípade polícia vyhotovila až tri takéto diagramy. Dva sa týkajú jeho osoby, tretí jeho firiem.

🔹 ️Dosť nepríjemno – zvláštny pocit pozerať sa na policajnom monitore na svojich rodinných príslušníkov na vypracovanom…

Posted by Alojz Hlina on Saturday, October 9, 2021

„V uznesení je presne uvedené, že ide o Procházku, Lipšica, Sulíka, Matoviča a o mňa,“ hovorí Hlina.

„Dosť nepríjemno-zvláštny pocit pozerať sa na policajnom monitore na svojich rodinných príslušníkov na vypracovanom vzťahovom diagrame,“ napísal bývalý predseda KDH na sociálnej sieti.

To, že je vedený ako poškodený v dvoch trestných konaniach týkajúcich sa nezákonného sledovania a nezákonnej lustrácie, potvrdil aj Radoslav Procházka.

Dodal, že dopustiť sa ho mali členovia zločineckej skupiny označenej v uznesení ako Norbert Bödör, Tibor Gašpar a spol. Procházka videl v uznesení vyšetrovateľa spojku medzi Marianom Z., lustráciami, oligarchom blízkym Smeru a bývalým policajným prezidentom.

Richard Sulík na otázku Denníka N, či už bol vypovedať, odpísal, že si ho v tejto veci polícia zavolala na utorok. Potom sa k prípadu vyjadrí.

Podľa vyšetrovateľa Marian Z. diagramy z lustrácie politikov dodával aj bývalému šéfovi finančnej spravodajskej jednotky NAKA Pavlovi V. a ďalšiemu obvinenému v kauze Očistec – expolicajtovi NAKA Milanovi Ž.

Ten politikov, ako Igor Matovič a Daniel Lipšic, sledoval. Lustrovať mali celkom 43 osôb a nie je jasné, či ide o politikov a ich príbuzných, alebo aj o ďalších ľudí.

Zdroje: SITA, DenníkN

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK