Sulík: Na Slovensku by bolo dobré mať opatrenia, ktoré majú hlavu a pätu

  • Minister hospodárstva opäť kritizuje postup premiéra
  • Začal však nakupovať antigénové testy
20160527SAS_SULIK_2354237
TASR/Jakub Kotian
  • Minister hospodárstva opäť kritizuje postup premiéra
  • Začal však nakupovať antigénové testy

Na Slovensku by bolo dobré mať opatrenia v boji proti novému koronavírusu, ktoré do seba zapadajú a majú hlavu a pätu. Uviedol to pred stredajším rokovaním vlády minister hospodárstva Richard Sulík (SaS). Vie si predstaviť, že by bol lockdown v najpremorenejších okresoch.

Rád by som videl plán, ktorý nám ukáže, ako von z krízy a ako budeme postupovať do budúcna, nie takéto ad hoc rozhodnutia od pása“ podotkol minister. Dodal, že miera predvídateľnosti pandémie by mala byť vyššia, ako je dnes. „Takto to nefunguje dobre, vidíme to z posledných troch mesiacov,“ doplnil.

Krízový štáb rozhodol: Lockdown bude. Vláda nechce prezradiť, ako bude vyzerať

Sulík poukazuje na to, že ak sa má znížiť mobilita ľudí, najmä seniorov, bolo by treba zrušiť vlaky zadarmo. Prípadné zavretie reštaurácií a terás v piatok (11. 12.) označil za cielenú likvidáciu.

V súvislosti s nákupom antigénových testov Sulík potvrdil, že rezort hospodárstva nákup organizuje. Realizovať sa bude priamym rokovacím konaním. „Ak všetko dobre pôjde, testy tu budú 7. januára,“ uviedol. Ministerstvo obrany aj štátne hmotné rezervy majú na svojich skladoch nejaký počet antigénových testov, Sulík však nevedel povedať konkrétne číslo. Malo by však ísť o „nízko miliónový počet„.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK