Sulik: Nemáme presvedčenie, že Krajčí zvláda svoj rezort. Vieme si predstaviť iné mená

  • Sulík pripúšťa, že by si ako ministra zdravotníctva vedel predstaviť niekoho iného
  • Voči Krajčímu má určité výhrady
21oktober2020_VladaSR_7735298
TASR/Martin Baumann
  • Sulík pripúšťa, že by si ako ministra zdravotníctva vedel predstaviť niekoho iného
  • Voči Krajčímu má určité výhrady

Minister hospodárstva a predseda strany SaS Richard Sulík dnes v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 sa rozprával s nominantkou strany Hlas Denisou Sakovou. 

Pri otázke či minister zdravotníctva Marek Krajčí odvádza dobrú prácu Sulík zaváhal a uznal, že nejde o človeka, ktorý by celý život niečo riadil. Z daného dôvodu dochádza podľa Sulíka k zlyhaniam. Minister hospodárstva zároveň v relácii povedal, že s Krajčím otvorene diskutoval.

Meskôr priznal, že si osobne vie predstaviť aj iné mená na jeho poste. Dodal však, že ďalšie veci diskutuje s Krajčím osobne a nechce, aby boli medializované.

Má veľmi ťažký džob. Nie je to človek, ktorý by celý život niečo menežoval. To sú fakty. A preto dochádza aj k zlyhaniam,“ povedal Sulík.

Matovič, Sulík
zdroj: TASR/ Jakub Kotian

Sputnik by mal dostať výnimku

Minister hospodárstva sa vyjadril aj ku vakcíne Sputnik. Osobne je za to, aby sa vakcína dostala výnimku, pod podmienkou, že bude mať aspoň kladné hodnotenie Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv. SaS od rokovania o Sputniku V na vláde hovorí, že vakcína by mala mať registráciu EMA, alebo odobrenie od ŠÚKL.

Vláda tlačí úrad na kontrolu liečiv do schválenia Sputnika V. Ten to chce radšej nechať na EÚ

Samotný argument, že sa Sputnik V používa aj v iných krajinách, podľa ministra neobstojí. Premiér Igor Matovič podľa neho tlačí na koaličných partnerov. „On si tieto osobné útoky nevie odpustiť, ale veľmi to zaťažuje atmosféru,“ povedal Richard Sulík v RTVS.

Dodal tiež, že lieky ako Ivermektín a Isoprinosine tu mali dávno byť. „Tie lieky nestoja nič,“ hovorí Sulík.

Lepšie zajtrajšky?

V diskusii Sulík vs Saková padli viackrát obvinenia o tom, kto všetko je prešetrovaný v súvislosti s nákupom testov a respirátorov. Saková dodala, že momentálne sa vyšetruje nákup antigénových testov, ktoré boli použité na celoplošné testovanie.

Sulíka sa vyjadril, že napriek menším kauzam, Slovensko je po troch rokoch od vraždy novinára na dobrej ceste k spravodlivejšej krajine a to aj vďaka Igorovi Matovičovi. „Desiatky ľudí, ktorí tu páchali zlo, kradli, oligarchovia a mecenáši už sú za mrežami a čaká ich spravodlivosť,“ dodal. 

Správu budeme aktualizovať. 

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech