Sulík: Nikdy neviete, čo z neba spadne a čo sa zrodí Igorovi Matovičovi v hlave. Pripúšťa aj predčasné voľby

  • Premiér opäť cez víkend obvinil ministra z toho, že môže za smrť tisícov ľudí a zaslúžil by si na svojom poste skončiť
  • Sulík zasa viní Matoviča z vyvolávania chaosu
Matovič, Sulík
TASR/ Jakub Kotian
  • Premiér opäť cez víkend obvinil ministra z toho, že môže za smrť tisícov ľudí a zaslúžil by si na svojom poste skončiť
  • Sulík zasa viní Matoviča z vyvolávania chaosu

V dnešnej relácii Zuzany Kovačič Hanzelovej v denníku SME sa vyjadril minister hospodárstva a predseda SaS Richard Sulík k súčasnej pandemickej situácii a k vyhroteným vzťahom medzi ním a Igorom Matovičom. Premiér totižto opäť cez víkend obvinil ministra z toho, že môže za smrť tisícok ľudí a zaslúžil by si na svojom poste skončiť.

Ja som pripravený takto fungovať veľmi dlho. Zažil som v živote horšie veci, toto nie je až taká nejaká dráma, že by sa to nedalo vydržať. Čo sa mňa týka, budem fungovať až do volieb. S vysokou pravdepodobnosťou to budú riadne voľby, ale pri tomto chaotickom štýle vládnutia sa nedajú vylúčiť aj skoršie. 90 hlasov v parlamente nie je jediný spôsob, ako môže prísť k predčasným voľbám,“ uviedol Sulík v relácii. 

Sulík: Matovič nevie žiť bez konfliktu. Otvorme pre ľudí s negatívnym testom obchody, inak podnikatelia krachnú

Nepredvídateľný Matovič

Akoby jeden sedel v koalícii a druhý v opozícii, tak sa vzťah Matoviča a Sulíka javí už niekoľko mesiacov počas pandemickej krízy. Sulík viní Matoviča v nejasnej politike, napriek tomu, že by mali ťahať za jeden povraz, uvádza, že nikdy nevie, čo si zmyslí nabudúce.

Nikdy neviete, čo z neba spadne a čo sa zrodí Igorovi Matovičovi v hlave a zrazu bum bác, a môže byť vláda v demisii, respektíve bez premiéra. A keď sa na trikrát nepodarí zostaviť novú vládu v parlamente, teda, ak na trikrát nedostane parlamentnú väčšinu, tak tiež prídu predčasné voľby,“ prezradil Richard Sulík o vzťahoch v koalícii.

Matovič sa v prestížnom denníku Le Monde obul do Sulíka: V normálnej situácii by už nemal byť ministrom

Sulík ďalej uviedol, že si expresívne výroky premiéra nepúšťa pod kožu. Tvrdí, že komplikovanej situácii sa prispôsobil a že dokáže robiť robotu na ministerstve.

Za seba vám môžem povedať, že som si zvykol. Som celkom prispôsobivý typ. To je dar od boha, lebo čo i len štipka EQ v tejto vláde, tak by ma tam rovno piclo. Toto je celkom dobre, že človek to vie vnímať celkom racionálne a nepúšťa si všetko pod kožu. Ja som sa tejto situácii prispôsobil, ja si robím svoje na ministerstve, tam máme výsledky. Tie zasadnutia vlády nejako prežijem,“ dodáva predseda SaS Richard Sulík v relácii na portáli SME.

Zdroj: SME

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech