Sulík o blížiacom sa lockdowne: Cestovanie medzi okresmi by malo byť v poriadku

  • Tvrdý lockdown na Slovensku sa možno začne už tento štvrtok, informuje denník Pravda
  • Trvať má do 10. januára
20201123_SaS5742903
TASR/Pavel Neubauer
  • Tvrdý lockdown na Slovensku sa možno začne už tento štvrtok, informuje denník Pravda
  • Trvať má do 10. januára

O tvrdom lockdowne sa na Slovensku rozpráva intenzívne minimálne posledné dva týždne. Zatiaľ nie je jasné, ako bude december v našej krajine vyzerať a v najbližších hodinách či dňoch by sme sa mali dozvedieť viac.

Hovorí sa o niečom podobnom, čo sme zažili pred plošným testovaním – zákaz vychádzania s pár výnimkami. Denník Pravda informuje, že by sa mal lockdown začať už zajtra, teda vo štvrtok 17. decembra. „Bez lyžovačiek, so zákazom pohybu s výnimkami. Lockdown by mal trvať podľa informácií Pravdy od štvrtka 17. decembra až do nedele 10. januára 2021,“ píše denník. Podrobnejšie informácie by mali byť známe po zasadnutí vlády, ktoré sa začalo dnes o 8.00 h.

Vakcíny na koronavírus nám doručia v „škatuliach na pizzu“. Začína sa najväčšia logistická operácia 21. storočia

Denník ďalej informuje, že základom ostávajú rúška, tie budú nutné všade. Ráta sa so zákazom vychádzania s viacerými výnimkami. Obchody sa zatvoria, ostanú len potraviny a iné nevyhnutné obchody, ktoré poskytujú základné potreby. To isté platí aj pre služby. Reštaurácie budú môcť jedlo rozvážať, no budú zatvorené.

Richard Sulík dnes potvrdil, že zákaz vychádzania bude. Dátum, od kedy by mal platiť, však neprezradil. Uviedol však, že väčšina z vládnych členov bola za 21. december. „Cestovanie medzi okresmi by malo byť v poriadku,“ vyhlásil minister.

Zdroj: Pravda

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech