Sulík „zbehne“ domov po maturitné vysvedčenie. Na Fica podáva trestné oznámenie za reči o kokaíne

  • Richard Sulík dnes čelí odvolávaniu
  • Namiesto cien energií sa v parlamente rozoberá ranč a maturita
Sulik Richard SaS
TASR/Jaroslav Novák
  • Richard Sulík dnes čelí odvolávaniu
  • Namiesto cien energií sa v parlamente rozoberá ranč a maturita

Minister hospodárstva Richard Sulík odmietol obvinenia Roberta Fica smerujúce na jeho maturitné vysvedčenie a ranč v Austrálii. „Ja žijem poctivý, čestný život,” odkázal v parlamente šéfovi opozičnej strany s tým, že si vie zdokladovať celý svoj život.

Fico podľa Sulíka v relácii povedal, že „kokaín a SaS, to je ako jedna rovnica“. Dodal, že obaja o sebe hovoria veci, ktoré sa tomu druhému nepáčia. Rozdiel je však podľa ministra v tom, že Fico klame a on hovorí pravdu. „Ja som v živote kokaín nebral, nikdy v živote som sa toho nedotkol,“ ubezpečil minister, dopĺňa SITA.

Zároveň zdôraznil, že žije čestný život, nie „fejkový„. Fico totiž naznačil, že Sulík sfalšoval maturitné vysvedčenie. Minister potvrdil, že keď doreční, pôjde zobrať svoje vysvedčenie aj s úradným prekladom.

„Tu ste šliapli vedľa. Možno vás mal pán Bödör, ktorý ma nechal lustrovať, lepšie informovať. Čo si myslíte, že ja som Danko?” pýtal sa Sulík v pléne.

Zároveň potvrdil, že spolu s ďalšími dvomi fyzickými osobami vlastní obchodnú spoločnosť, ktorá v roku 2019 kúpila v Austrálii nehnuteľnosť. Na kúpu založil svoje dva bratislavské byty, zobral si úver a ten spláca.

„Ja som tie peniaze neukradol,” vyhlásil. Nehnuteľnosť plánuje využívať v zimných mesiacoch počas dôchodku.

🤷🏻‍♂️ 🙈 🙄 KED DVAJA ROBIA TO ISTÉ, NEBÝVA TO TO ISTÉNemám hodinky za 20 000, ani auto za 200 000, ani lietadlo, ani…

Posted by Richard Sulik on Tuesday, October 26, 2021

Na jeho ranč upozornil paradoxne jeho koaličný partner Igor Matovič v rozhovore pre Nový čas. 

Redaktor sa Matoviča pýtal, či so Sulíkom počíta v prípadnej ďalšej vláde. „Keď sme spolu rokovali o koalícii, tak ma opakovane uisťoval, že toto je jeho posledné ministrovanie a po budúcich voľbách odchádza do Austrálie a ukazoval mi, kde má ranč pri Perthe,“ povedal Matovič. Odvtedy Sulíka kritizuje Fico, včera svoj ranč vysvetľoval aj v relácii Braňa Závodského naživo. 

Zdroje: SITA, Braňo Závodský naživo, Nový čas

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie