Sulíkove bývalé spolužiačky prehovorili o hnusnej šikane. Nie je to pravda, bráni sa syn exministra

  • Bývalé gymnazistky hovoria o protivných poznámkach Filipa Sulíka
  • Politikov syn podobné útoky odmieta
  • Oslovili sme aj Richarda Sulíka
Filip Sulík
Filip Sulík je synom exministra hospodárstva Richarda Sulíka, IG/fikisulik3
  • Bývalé gymnazistky hovoria o protivných poznámkach Filipa Sulíka
  • Politikov syn podobné útoky odmieta
  • Oslovili sme aj Richarda Sulíka

Známe meno, ale aj kuriózna online platforma v hľadáčiku strážcov zákona. Meno syna predsedu SaS Filipa Sulíka v súčasnosti rezonuje spoločnosťou, ale aj médiami. A to najmä v súvislosti s kontroverznou webovou stránkou a aplikáciou v jednom Youdare, za ktorou Sulík junior stojí. O kurióznu platformu, ktorej koncept tkvie v ponúkaní peňazí za šialené výzvy, sa začali zaujímať orgány činné v trestnom konaní.  Konkrétne je pod dohľadom prokuratúry a okrem toho vo veci začala konať aj polícia. Kroky OČTK tak súvisia práve s nevhodnými výzvami na platforme Youdare.

Samotný Sulíkov syn po zverejnení informácií o platforme zaútočil na redaktorku Startitup a verejne ju pranieroval na Instagrame. Uchýlil sa aj k šovinistickým poznámkam a bodyshamingu. Krátko po tom, ako sme k téme zverejnili aj názorový komentár šéfeditorky, v ktorom sme odsúdili nevhodné výpady „otca“ platformy Youdare, ozvali sa nám ženy, ktoré mali v minulosti „naraziť“ práve na šikanu zo strany Sulíka mladšieho.

S Filipom navštevovali bratislavské bilingválne gymnázium na Českej ulici. Práve niektoré z článkov či správanie Filipa Sulíka na sociálnych sieťach v nich mali oživiť spomienky, na ktoré by zrejme najradšej zabudli. S obvineniami sme zároveň konfrontovali aj samotného Filipa Sulíka, ktorý podobné tvrdenia odmieta.

Tučnota či zbalené rezne

Prišla som na Českú 10, bol to môj prvý deň v škole. Sulík tam bol už vtedy, myslím, druhák,“ spomína jedna z bývalých študentiek gymnázia. Tá ešte spolu s ďalšou exštudentkou školy sa rozhodli podeliť s našou redakciou o zážitky zo študentských čias, v ktorých vystupuje práve syn šéfa SaS. Startitup sa rozhodol vyjadrenia zverejniť, no totožnosť bývalých gymnazistiek z bezpečnostných dôvodov sme ponechali v anonymite. Naša redakcia ich celými menami disponuje.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: SIU, Plus 7 dní

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá