Super úspech Slovákov: Better Stack je startupová raketa, získala tučnú investíciu

  • Startup vytvára technologické nástroje pre vývojárov
  • Ich softvér využívajú ESET, Time Magazine, Accenture a Decathlon
ľudia
Ilustračná fotografia, archív/Better Stack
  • Startup vytvára technologické nástroje pre vývojárov
  • Ich softvér využívajú ESET, Time Magazine, Accenture a Decathlon

Šikovní Slováci si pripísali naozaj významný úspech. Startup Better Stack, ktorý založili slovenskí zakladatelia, rýchlo rastie a jeho produkt milujú renomované európske firmy. Najnovšie si pripísali tučnú investíciu, hlásia zisk 200 000 používateľov a mieria ešte vyššie. Startup Better Stack, ktorý vytvára novú generáciu technologických nástrojov pre observabilitu, získal 10 miliónov dolárov od investora KAYA na podporu budúceho rastu. 

Better Stack je spoločnosť, ktorá vytvára výkonné nástroje na monitorovanie softvérovej infraštruktúry. Tie pomáhajú vývojárom rýchlejšie vyvíjať lepší softvér. Better Stack spája monitorovanie, loggovanie, správu incidentov, stavové stránky a ďalšie nástroje do jednej platformy.

Taktiež vytvára novú generáciu technologických nástrojov pre vývojárov, ktoré prinášajú spoluprácu podobnú softvéru Figma a ťažia z pokrokov v databáze ClickHouse.

V praxi to znamená, že inžinieri a vývojári majú prístup k podrobným informáciám o tom, ako ich systémy fungujú v reálnom čase. Môžu tak rýchlo identifikovať a riešiť problémy, optimalizovať výkon a zlepšiť celkovú kvalitu softvéru.

Spoločnosť založili v roku 2021 Veronika Kolejaková a Juraj Masár. Startup má distribuovaný tím v USA, Veľkej Británii, Kanade, Kolumbii, Holandsku, Českej republike, na Slovensku, v Rumunsku a Rwande. Pred nástupom do spoločnosti pracovali členovia tímu okrem iného v spoločnostiach Google, Shopify, Productboard a Pipedrive.

Úspech na trhu im zabezpečili aj ich investori 

Better Stack nezľavuje zo svojich plánov na rýchly rast, hoci už začiatkom minulého roka dosiahla neplánovanú ziskovosť a ponechala si svoje predchádzajúce investície, rozhodla sa získať ďalších 10 miliónov dolárov v novom investičnom kole pod vedením spoločnosti KAYA, jedného z prvých predchádzajúcich investorov.

Spoločnosť však ešte predtým získala 18,6 milióna dolárov od Creandum, KAYA, Susa Ventures, K5 Global, Credo Ventures a startupových osobností, ako sú Lachy Groom, Ryan Petersen (zakladateľ Flexport), Michael Stoppelman, Emil Eifrem (zakladateľ Neo4j), Zach Sims (zakladateľ Codecademy) a Madhu Muthukumar (CPO v Notion).

ľudia
zdroj: archív/Better Stack

„Tím Better Stack rozumie lepšie ako ktokoľvek iný tomu, ako fungujú moderné vývojárske tímy. 100-krát rýchlejší a 10-krát lacnejší produkt je pre rýchlo rastúce firmy  jasnou voľbou,“ vyjadril sa Tomáš Obrtáč, generálny partner fondu rizikového kapitálu KAYA. 

KAYA je kapitálový fond, ktorý podporuje zakladateľov v strednej a východnej Európe, predovšetkým v Českej republike, Poľsku, na Slovensku a v krajinách, kde pôsobia jej zakladatelia. Vznikla v roku 2010 a podporila spoločnosti v začiatkoch, ako sú napríklad Docplanner, Rohlik a Booksy, a viac ako 40 ďalších startupov.

Better Stack si v roku 2023 udržala raketové tempo rastu a predstavila dashboardy, ktoré uľahčujú spoluprácu vývojových tímov, podobne ako populárny grafický editor Figma.

„Väčšina vývojárov nás už pozná ako najinovatívnejší nástroj na riešenie incidentov. Nové dashboardy a spolupráca ako vo Figme pomôžu vývojárom spoločne odstrániť príčiny výpadkov rýchlejšie ako kedykoľvek predtým,“ komentuje Veronika Kolejaková, spoluzakladateľka a COO.

Ich softvér používajú známe spoločnosti

Od roku 2021 používa Better Stack viac ako 200 000 vývojárov a viac ako 4 000 zákazníkov vrátane spoločností ako Accenture, Time Magazine, Decathlon, ESET a Brave tu Drata.

softvér
zdroj: archív/Better Stack

Better Stack spája monitorovanie webu, logovanie, správu incidentov a technických výpadkov a takzvané stavové stránky (napríklad status.time.com) do jednej platformy. Vďaka revolučnej databáze ClickHouse, na ktorej je všetko postavené, je Better Stack mnohonásobne lacnejší a až 100-krát rýchlejší ako konkurencia.

Používanie produktu vyžaduje len znalosť jazyka SQL, čo je pre vývojové tímy intuitívne a zásadne uľahčuje jeho zavedenie vo všetkých väčších spoločnostiach.

„Všetci poznajú jazyk SQL, a preto z neho vďaka Better Stack robíme štandard pre observabilitu softvéru. A to je len jedno z mnohých rozhodnutí, ktoré sme urobili, aby sme mohli pomôcť čo najväčšiemu počtu vývojárov,“ uviedla Veronika Kolejaková.

Zdroj: TS/Better Stack

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá