Svet obletelo emotívne video, ktoré vyzýva ľudí, aby neopúšťali domácich miláčikov

  • Nie sú Vianoce obdobie, kedy sa najviac hovorí o opustených a nechcených zvieratách, no napriek tomu o tejto téme treba hovoriť. Často! Teraz je príležitosťou toto emotívne video zobrazujúce, ako niekedy vzťah medzi človekom a psom môže dopadnúť. Dojalo už celý svet.
marek-prygiel-51394efwdq
unsplash.com
  • Nie sú Vianoce obdobie, kedy sa najviac hovorí o opustených a nechcených zvieratách, no napriek tomu o tejto téme treba hovoriť. Často! Teraz je príležitosťou toto emotívne video zobrazujúce, ako niekedy vzťah medzi človekom a psom môže dopadnúť. Dojalo už celý svet.

Myslí si to aj francúzska nadácia 30 Millions d’Amis, ktorá bojuje za lepší život domácich miláčikov. Jej názov v preklade znamená 30 miliónov priateľov, teda nemých tvárí, ktoré nám často vedia dať viac lásky ako ľudia. Nenadarmo sa hovorí, že pes je najlepší priateľ človeka. A skutočne, v mnohých prípadoch dokáže dokonca zachrániť život ľudí, ktorí sa cítia byť sociálne vylúčení či majú iné problémy. Jednoducho povedané, pes dokáže život človeka obohatiť.

Foto: unsplash.com

Ako to však býva, realita nie je vždy taká ružová a mnohí sa psov, mačiek, ale aj ďalších zvierat z rôznych pohnútok zbavujú. Či už je to z dôvodu naozaj nechceného darčeka, toho, že sa už o zviera nevedia postarať, z dôvodu sťahovania sa, alergie, obyčajnej ľahostajnosti a stoviek ďalších, často neopodstatnených dôvodov. Francúzska kampaň sa práve na toto snaží reagovať a apelovať na ľudí, aby sa zvierat nezbavovali.

Vo svojom naozaj dojímavom a veselo-smutnom videu sa snaží zobraziť modelovú situáciu, keď niekto opustí psa a nechá ho priviazaného v lese napospas osudu.To, ako príbeh dopadne, si môžeš pozrieť sám v tomto videu. Priprav si však vreckovku. Tento príbeh je len príkladom, ako to môže dopadnúť, no realita je často oveľa horšia. Zvieratá nachádzajú nielen opustené, ale aj s následkami týrania a zlého zaobchádzania.

Pre množstvo takýchto psov či mačiek však v útulkoch už nie je miesto a čaká ich neistý osud. Pritom, ako môžeš vidieť vo videu, to zviera bolo možno len nedávno súčasťou rodiny a malo domov. Nie je to však len nejaká vec, predmet, ktorý kúpiš a potom ho zahodíš, keď ťa prestane baviť alebo naň nebudeš mať čas a miesto. Je to živá bytosť, ktorá si zaslúži dôstojné zaobchádzanie, za ktoré sa ti dokáže tisícnásobne odvďačiť.

Ako hovorí heslo kampane: „Nepotrebuješ 30 miliónov priateľov, potrebuješ len jedného.“ Neopúšťaj preto toho, kto ti môže dať najviac nezištnej lásky a zároveň je na teba životne odkázaný. Snaž sa mať toto na pamäti a šíriť to aj medzi ostatných. Keď uvidíš zlé zaobchádanie so zvieraťom, nebuď ticho a konaj. A keď sa rozhodneš, že si chceš psa zaobstarať, dobre si to premysli, pretože to nie je nový iPhone. A ak je to možné, daruj nový život opustenému zvieraťu z útulku.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech