Svet sa baví na príbehu týchto futbalových fanúšikov. Nestihli zápas, lebo si pomýlili Budapešť s Bukurešťou

  • Asi je zrejmé, prečo došlo k chybe
  • Že sú v inom štáte si uvedomili dosť neskoro
fanúšici
TASR/Matthias Hangst/Pool/AP
  • Asi je zrejmé, prečo došlo k chybe
  • Že sú v inom štáte si uvedomili dosť neskoro

Skupinka francúzskych fanúšikov sa vybrala na futbalový Euro zápas ich reprezentantov proti Maďarsku. Na zápas sa však nakoniec pozerali z omnoho väčšej vzdialenosti, než mali pôvodne v úmysle. Netrafili totiž štát, informuje ESPN. Ocitli sa v Rumunsku a nie v Maďarsku, kde sa zápas hral. Pomýlili si Budapešť s Bukurešťou.

Pomýlili si aj Ukrajincov s Maďarmi

Všetko sa odohralo minulú sobotu, v deň zápasu Francúzska a Maďarska. Prileteli na letisko, kde stretli fanúšikov z Ukrajiny, s ktorými sa dali do reči. Nevšímali si vlajky a zvláštny im neprišiel ani jazyk, ktorým sa s rozprávali. S novými kamarátmi šli neskôr do centra mesta a tam spolu pili.

Mysleli sme si, že to sú maďarskí fanúšikovia, ktorí idú na rovnaký zápas, tak sme išli s nimi. Dôverovali sme, že sa dostaneme, kam máme. Mysleli sme si, že veď sú tu doma, cestu na štadión určite poznajú,“ hovoril jeden zo sklamaných Francúzov neskôr.

Ukrajinci boli v Bukurešti správne. Chystali sa totiž na pondelkový zápas Ukrajiny s Rakúskom, ktorý sa odohral na rumunskom národnom štadióne. Ten nakoniec prehrali o gól, jediný, ktorý v zápase padol.

Museli sa uspokojiť s televíznym prenosom

Počas toho ako pili, sedeli a opadla z nich letisková horúčka, si začali Francúzi viac a viac všímať svoje okolie. Došlo im, že sú od ich plánovanej destinácie dosť ďaleko. Skupinku fanúšikov si všimol rumunský novinár, zaujímalo ho, prečo sú skleslí: „Sme tu omylom. Je nám už úplne jasné, že vôbec nie sme tam, kde máme byť.“

futbal
zdroj: TASR/JESHOOTS-com

Francúzi sa nakoniec rozhodli v Rumunsku ostať a zápas, ktorý skončil remízou 1:1, si pozreli v televízii z hotela, ktorý si narýchlo bookli. Nakoniec si v Bukurešti pozreli aj ďalší zápas z Budapešti, kde s Portugalskom tiež remizovali 2:2.

Niečo podobné sa už niekomu podarilo. V roku 2012 v malo 400 fanúšikov španielskeho Atheticu Bilbao v pláne ísť na zápas európskej ligy, naopak, do Bukurešti. Objednali si však súkromné lietadlo do Budapešti. Zápas, samozrejme, ani oni nestihli.

Zdroj: https://www.espn.com/soccer/blog-the-toe-poke/story/4417344/france-fans-miss-euro-2020-match-vs-hungary-in-budapest-by-travelling-to-bucharest-by-mistake

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie